Tipovačka 23/24 #3: Newcastle – LFC (PL)

83
1242

Tipovačka má už 69 zaregistrovaných tipérov. Bude to konečné číslo? Najbližšie sa tipéri môžu realizovať pri zápase Liverpoolu FC s Newcastlom United.

Premier League 23/24 (27.8.), St. James´ Park, Newcastle

Newcastle United FC - LIVERPOOL FC, 17.30


kto s kým: 7. vs 4.
rozhodca: John Brooks
TV: Canal+ Sport 1 (CZ)
streams: livetv, vipleague, footybite, totalsportek

NUFC absencie

(3) Krafth - koleno, Willock - stehno, Manquillo - triesla

LFC absencie

(8) Morton - noha (otázny štart), Thiago A. - bok (otázny štart), L. Díaz - triesla (otázny štart), N. Phillips - nešpecifikované, C. Bradley - nešpecifikované, C. Jones - noha (otázny štart), Alexander-Arnold - noha (otázny štart), I. Konaté - sval (otázny štart)

Ako sa registrovať?

Do vydania tohto článku bolo už zaregistrovaných 69 tipérov a zostáva posledných 10 dní zapojenie sa do tipovačky. Registrácia tipujúcich prebieha až do 31. augusta 2023. Viac informácií k registrácii nájdete v príslušnom článku v sekcii Súťaže/Tipovačka alebo priamo na nižšie uvedenom odkaze.

Registráciou do tipovačky 2023/24 získate možnosť vyhrať originálne ceny

Zaujímavosti a priebežné poradie

 • V druhom kole tipovačky už tipovalo len 64 tipujúcich (88 % účasť), tipy troch tipérov (LFC 37, lfcanfield a Martin Škrlík) ale nemôžem brať do úvahy, pokiaľ sa nezaregistrujú.
 • Počet tipérov, ktorí uhádli presný výsledok zápasu s Bournemouthom (3:1) sa oproti prvému kolu ešte zvýšil o 10 %, keďže presný výsledok uhádlo až 17 tipérov. 
 • Za uhádnutie víťaza zápasu získali body všetci zapojení tipéri okrem Tomasa Horvatha, ktorý prekvapivo tipoval výhru hostí a ako jediný z tipérov nezískal body.
 • Oproti tomu máme jediného najlepšieho tipéra uplynulého kola. So ziskom 100 bodov ním stal Vladimír Marčík, ktorý odčinil slabý bodový zisk z prvého kola a zasadol
  na 13. miesto v tipovačke.
 • Strelca v zápase uhádlo rekordných 44 tipérov (až 72 % úspešnosť). Jediného asistenta zápasu Dioga Jota tipovali traja tipéri (MaroLFC, Pato a Vladimír Marčík).
 • Dvoch najlepších tipérov prvého kola tipovačky (labka a KokiBR) vystriedala na čele ďalšia dvojica tipérov – Blakes a Dodes, ktorí zatiaľ získali zhodne po 160 bodov.

LFC otočil duel s B´mouthom, Mac Allister prísne vylúčený, zranenia Alexandra-Arnolda a L. Díaza

Priebežné poradie a ďalšie štatistiky nájdete prostredníctvom jedného z nasledovných odkazov: TABUĽKA / TABUĽKA

Pravidlá

 • Pred každým zápasom bude na stránke www.lfc1892.net vydaný článok s nadpisom
  “Tipovačka 2023/24…”.
 • Do komentárov je nutné napísať svoj tip obsahujúci skóre, strelca a asistenta v znení:
  “LFC – NUFC 2:0 Nunez (Alexander-Arnold)” (ak Liverpool hrá doma) alebo
  “NUFC – LFC 1:3 Salah (Robertson)” (ak Liverpool hrá vonku).
  Vzor pridaného tipu nájdete nižšie (Pedro8 tipoval víťazstvo Liverpoolu 2:1, za strelca
  zvolil Salaha a ako asistenta tipoval Robertsona).
  Tu považujem za potrebné zdôrazniť, že je nutné tipovať podľa priloženého vzoru a každý nejasný tip (napr. ak nebude jasné, kto sa tipuje za strelca a kto za asistenta) bude považovaný za neplatný!
 • Tipuje sa výsledok po 90 minútach zápasu, v prípade predĺženia (nebavíme sa
  o Premier League a skupinovej fáze európskej súťaže) sa počíta stav po 90 minútach. Taktiež platí, že pri tipovaní výsledku 0:0 nič nebráni tomu, aby tipér zvolil v zápase
  aj strelca a asistenta.
 • Pri tipovaní strelca/asistenta sa do úvahy berie akýkoľvek hráč LFC aj hráč súpera, ktorý v danom zápase strelí gól (okrem penaltového rozstrelu), prípadne prihrá na gól (nemusí ísť o ten istý gól!). Zároveň podotýkam, že je možné v jednom kole tipovať rovnakého hráča za strelca aj asistenta. Pre bodovanie je rozhodujúce, na akej pozícii daný hráč nastúpil!
 • Pokračujem v osvedčenom systéme deadline pre tipovanie. Posledné tipy, ktoré sa berú do úvahy, sú tie, ktoré budú natipované najneskôr 2 hodiny (120 minút!) pred výkopom, t.j. do zverejnenia zostáv pre daný zápas (ak teda napr. zápas Chelsea – LFC začína o 21:00 hod, je potrebné odovzdať tip najneskôr o 19:00 hod.). Zároveň platí, že tipér môže svoj tip akokoľvek upravovať a meniť v rámci komentáru kedykoľvek až do uplynutia deadlinu pre tipovanie.
 • V záujme eliminácie neaktívnych zaregistrovaných tipérov sa zavádza nové pravidlo:
  V prípade neaktivity registrovaného tipéra v trvaní 10 zápasov bez zaslaného tipu bude daný neaktívny tipér vyradený z evidencie a štatistík tipovačky!
 • Priebežné výsledky spolu so zaujímavými štatistikami nájdete vždy v nasledujúcom článku tipovačky. V ďalšom článku, ktorý možno očakávať niekoľko dní pred prvým zápasom LFC, budú môcť registrovaní tipéri odovzdať svoj prvý tip v sezóne 2023/2024.

Bodovanie

Body budú udeľované nasledovne:

 • správny výsledok (skóre) zápasu + 60 bodov (ak tipér uhádne presný výsledok zápasu, už sa mu nepripočítava 20 bodov za správny tip),
 • správny tip na víťaza (prípadne remízu) + 20 bodov,
 • správny strelec gólu v zápase (brankár / obranca) + 40 bodov
  správny strelec gólu v zápase (záložník / útočník) + 20 bodov
  (nemusí ísť o víťazný, prvý ani posledný gól),
 • správny asistent na gól v zápase (brankár / obranca) + 30 bodov
  správny asistent na gól v zápase (záložník / útočník) + 20 bodov
  (asistent = ktorýkoľvek hráč, ktorému sa podarí prihrať na gól),
 • tip výsledku, ktorý ušiel o gól + 10 bodov (napr. duel skončí 3:1 a tipér zvolil výsledok 2:1, získava 20 bodov za správny tip a 10 bodov za to, že bol veľmi blízko
  k správnemu výsledku).

V jednom kole teda môže tipér získať maximálny počet bodov v rozmedzí 100 – 130 bodov.

Ceny pre víťazov

V našej tipovačke nejde o ceny, tipujeme pre zábavu. Napriek tomu v nasledujúcej sezóne opäť ponúkame zaujímavé ceny pre troch najlepších tipérov. O čo teda budeme súťažiť?

  • 1.miesto = lopta LFC s podpismi
  • 2.miesto = peňaženka LFC
  • 3.miesto = puzzle LFC 100