Stats pred zápasom: Klopp v 2. kole a aj proti Bꞌmouthu rovnako úspešný

86
6146

Po kvalitnom výkone v prvej polhodine zápasu s následnou klesajúcou tendenciou, ktorý napokon priniesol Liverpoolu FC tradičnú remízu tentoraz 1:1 s Chelsea FC, pokračuje cez víkend Premier League 2. kolom.

Premier League 23/24 (19.8.), Anfield, Liverpool

LIVERPOOL FC - AFC Bournemouth, 16.00

kto s kým: 9. vs 11.
rozhodca: Thomas Bramall
TV: Canal+ Sport 1 (CZ)

LFC absencie

(5) Morton - noha, Thiago A. - bok, N. Phillips - nešpecifikované, C. Bradley - nešpecifikované, C. Jones - členok

AFCB absencie

(7) Fredericks - lýtko , A. Scott - koleno, M. Tavernier - nešpecifikované, Outtara - členok, L. Cook - triesla, Ad. Smith - nešpecifikované (otázny štart), L. Kelly - nešpecifikované

The Reds nastúpia v sobotu popoludní (19.8.) na Anfielde, kde na nich čaká ambiciózny AFC Bournemouth.

Zverenci nového španielskeho manažéra Andoniho Iraolu v úvodnom zápase novej sezóny PL  dokázali uhrať doma remízu 1:1 s West Hamom. Určite nebudú chcieť dopustiť debakel z minulej sezóny na pôde Liverpoolu FC (0:9 na konci augusta 2022). Na druhej strane, zverenci nemeckého manažéra Kloppa na lavičke Merseysiders chcú ísť ráznym krokom za prvou výhrou v sezóne 23/24.

Mohamed Salah a Diogo Jota. (foto: Twitter)

Zaujímavosti 2. kola v histórii PL z pohľadu LFC:

• Iba Fernandovi Torresovi sa podarilo v jednom zápase streliť 3 góly.
  • Štyria strelci The Reds boli 2-góloví a to Fowler, McManaman, El Hadji Diouf a Mané.
  • Až v 8 stretnutiach nezaznamenali hráči LFC gól, oproti trom v 1. kole.
  • Brankári The Reds si až v 16 stretnutiach 2. kola PL udržali čisté konto. V úvodnom kole to bolo v 10 dueloch.
  • Celkom až 8 prehier (Manchestrom City a Arsenalom po 2-krát, Leedsom, Leicestrom, Southamptonom a Burnley)  má na konte Liverpool FC v 2. kole v ére PL, oproti 4 prehrám v úvodnom kole.
Virgil van Dijk. (foto: Twitter)

Liverpool FC v 2. kole sezóny v ére Premier League

Bilancia celkovo: 31 zápasov, z toho 19 výhier, 4 remíz, 8 prehier, skóre 45:25, úspešnosť 66%.

• Bilancia doma: 18 zápasov, 13 výhier, 3 remízy, 2 prehry, skóre 32:10, úspešnosť 78%.
  • Bilancia vonku: 13 zápasov, 6 výhier, 1 remíza, 6 prehier, skóre 13:15, úspešnosť 49%.
  • Bilancia 1. polčasu: 31 zápasov, 14 výhier, 10 remíz, 7 prehier, skóre 19:10, úspešnosť 56%.

Zaujímavosti:

1. S nadchádzajúcim súperom Bournemouthom sa Liverpool FC stretol iba raz. V 2. kole sezóny 2015/16 na Anfielde vyhral 1:0 s Rodgersom na lavičke The Reds.
  2. Bilancia domácich zápasov je omnoho lepšia ako vonku, i keď LFC zaknihoval aj dve domáce prehry.
  3. Bilancia 1. polčasu je o niečo lepšia ako po prestávke.
  4. Merseysiders majú zhruba rovnakú úspešnosť ako v 1.kole, ale dosiahli o jednu výhru viac ako v úvodnom kole.

Hodgson 1 0 0 1 0:3 0%

V sezóne 1998/99 sedeli na manažérskej stoličke dvaja – Evans a Houllier. V 2. kole sa im podarilo spolu remizovať doma s Arsenalom 0:0.

• Najúspešnejším manažérom LFC v 2. kole PL je Rafa Benitez, ktorý v 6 dueloch zaznamenal 6 výhier.
  • Okrem Beniteza je bez prehry aj v jednom zápase Kenny Dalglish.

2022/23 doma Crystal Palace 1:1 (0:1, 1:0) L. Díaz remíza

Poznámka: Klopp viedol LFC v sezóne 2015/16 prvýkrát až v 8. kole.

1. Nemecký manažér LFC je v druhých zápasoch veľmi úspešný. Iba v prvom stretnutí odišiel s prehrou, no potom už neprehral a dokonca zaznamenal sériu 5 výhier za sebou.
  2. Výraznú zásluhu na Kloppovej víťaznej série v 2. kole sezóny má už ex-hráč LFC Sadio Mané, ktorý v 5 stretnutiach zaznamenal až 6 gólov z celkovo 10 strelených hráčmi The Reds.
  3. Na druhej strane egyptská hviezda Mohamed Salah v 6 dueloch vyšiel gólovo naprázdno.

Bilancia celkovo: 7 zápasov, 5 výhier, 1 remíza, 1 prehra, skóre 10:4, úspešnosť 76%.

• Bilancia doma: 3 zápasy, 2 výhry, 1 remíza, 0 prehier, skóre 4:1, úspešnosť 78%.
  • Bilancia vonku: 4 zápasy, 3 výhry, 0 remíz, 1 prehra, skóre 6:3, úspešnosť 75%.
  • Bilancia 1.polčasu: 7 zápasov, 3 výhry, 2 remízy, 2 prehry, skóre 3:3, úspešnosť 52%.
  • Bilancia 2.polčasu: 7 zápasov, 5 výhier, 2 remízy, 0 prehier, skóre 7:1, úspešnosť 81%.

Góly (10): Najviac šesť ich strelil Mané, po jednom góle pridali L. Díaz, Jota, Firmino a Milner (z penalty).

Asistencie (7): Dve má na konte Milner, po jednej prihrávke na gól si pripísali Tsimikas, Alexander-Arnold, Salah, Firmino a Mané.

Žlté karty (6): Po 2-krát inkasovali J. Henderson a Alexander-Arnold  a jednu obdržali Tsimikas a L. Díaz.

Červené karty: hráči The Reds neinkasovali, ale od súperov ich dostali Wan-Bissaka (Crystal Palace) a Christensen (Chelsea).

Futbalista Bournemouthu Philip Bílling po góle v sieti The Reds. (foto: Twitter)

Kloppova éra proti AFC Bournemouthu

Jürgen Klopp sa stretol s The Cherries od sezóny 2015/2016 v PL doteraz 11-krát.

Sled výsledkov:

sezóna štadión los PL výsledok strelci v zápase rezultát
2015/16 vonku 34. kolo 2:1 (2:0, 0:1) Firmino, Sturridge – J. King výhra
2016/17 vonku  14. kolo 3:4 (2:0, 1:4) Mané, Origi, Can – C. Wilson (11m), Fraser, S. Cook, Aké prehra
2019/20 doma 29. kolo 2:1 (2:1, 0:0) Salah, Mané – C. Wilson výhra
2022/23 doma 4. kolo 9:0 (5:0, 4:0) L. Díaz 2, Firmino 2, H. Elliott, Alexander-Arnold, van Dijk, Carvalho, vlastný (Mepham) výhra
2022/23 vonku 27. kolo 0:1 (0:1, 0:0) Billing prehra

1. Nemec v službách LFC zdolal čierno-červených v 7 stretnutiach v jednej sérii.
  2. Iba jedna remíza v doterajších 11 zápasoch na konte rodáka zo Stuttgartu na lavičke The Reds.

Bilancia celkovo: 11 zápasov, 8 výhier, 1 remíza, 2 prehry, skóre 35:9, úspešnosť 76%.

• Bilancia vonku: 6 zápasov, 4 výhry, 0 remíz, 2 prehry, skóre 16:6, úspešnosť 67%.
  • Bilancia 1. polčasu: 11 zápasov, 9 výhier, 1 remíza, 1 prehra, skóre 21:3, úspešnosť 85%.
  • Bilancia 2. polčasu: 11 zápasov, 6 výhier, 3 remízy, 2 prehry, skóre 14:6, úspešnosť 64%.

Góly (35): Najviac 8-krát sa presadil Salah, 5x Firmino a 4 razy skóroval Mané. Dva presné zásahy majú na konte L. Díaz, Origi a Coutinho. Po jednom góle dali Alexander-Arnold, van Dijk, H. Elliott, Carvalho, Keïta, Oxlade-Chamberlain, Wijnaldum, Sturridge, Lovren a Emre Can. Vlastné boli dva a to od S. Cooka a Mephama.

Asistencie (28): Najviac sedem zaznamenal Firmino. Hneď za ním je s 3 gólovými prihrávkami Andy Robertson, po dve majú na konte Tsimikas, Oxlade-Chamberlain, J. Henderson a Mané. Po  jednej asistencii si zapísali Salah, van Dijk, Alexander-Arnold, Milner, Keïta, Wijnaldum, Coutinho, Sturridge, Emre Can  a J. Ibe.

Žlté karty (10): Po jednej inkasovali I. Konaté, Andy Robertson, J. Gomez, Fabinho, Matip, Oxlade-Chamberlain, J. Henderson, Lallana, Lucas Leiva a Emre Can.

Červené karty (0): ani jedna u The Reds, ani u súpera.

Zaujímavosť:

Klopp s 76% úspešnosťou proti nadchádzajúcemu súperovi sa zaradil na 6. miesto vo svojej bilancii proti tohtosezónnym klubom v PL.

Liverpool FC proti AFC Bournemouthu v ére PL (od sezóny 1992/1993)

Bilancia LFC proti The Cherries:

Celkom 12 zápasov, z toho 9 výhier, 1 remíza, 2 prehra, skóre 36:9, úspešnosť 78%.

• Bilancia doma: 6 zápasov, 5 výhier, 1 remíza, 0 prehier, skóre 20:3, úspešnosť 89%.

Strelci liverpoolskych 36 gólov v ére PL proti AFCB:

Najviac 8 presných zásahov zaznamenal Salah (3 doma + 5 vonku). Za ním je s 5 gólmi je Firmino (3+2) a so 4 gólmi Mané (3+1). Ďalší strelci sú 2-góloví: L. Díaz, Origi a Coutinho.

Po jednom góle strelili doma – H. Elliott, Alexander-Arnold, van Dijk, Carvalho, Wijnaldum a Benteke.

Vonku tiež s jedným gólom boli strelcami – Keïta, Oxlade-Chamberlain, Lovren, Sturridge a Emre Can.

Dva boli vlastné, po jednom doma aj vonku od súperovho hráča.

Luton Town

Liverpool FC s 78% úspešnosťou proti Bournemouthu sa zaradil na 3. miesto vo svojej bilancii proti tohtosezónnym klubom v PL.

Radosť hráčov LFC z gólu v sieti Bayernu Mníchov (3:4), zľava Szoboszlai, Jota, Gakpo a Mac Allister. (foto: Twitter)

Jürgen Klopp má v 2. kole sezóny solídnu úspešnosť, ktorá je na úrovni 76%.

Rovnaká je jeho bilancia s The Cherries, ktorá je netradične o niečo horšia ako je bilancia The Reds v ére Premier League  proti Bournemouthu, t.j. 78%.

Nemecký manažér LFC chce so svojím tímom v úvodnom domácom zápase novej sezóny 23/24 vybojovať prvé víťazstvo a tým upokojiť situáciu, ktorá nastala kvôli nevydareným prestupovým ťahaniciam.