Stats pred zápasom: Klopp v lige s Wolves vždy len za 3 body. Zmenu nechceme

35
1538

Po solídnom začiatku zápasu, ale s postupne klesajúcim výkonom a aj s nešťastným koncom (inkasovaný rozhodujúci gól v nastavenom čase), ktoré priniesli v 4. kole FA Cupu prehru 1:2 na pôde Brightonu a stopku pre obhajcu Liverpool, pokračuje cez víkend 22. kolom Premier League.

WWFC team info

ABSENCIE (4) Chiquinho - koleno, P. Neto - členok, Kalajdžić - koleno, Bo. Traoré - nešpecifikované

LFC team info

ABSENCIE (8) A. Melo - sval, L. Díaz - koleno, Jota - lýtko, Firmino - lýtko, van Dijk - stehno, F. Carvalho - nešpecifikované (otázny štart), I. Konaté - stehno, N. Phillips - viróza

The Reds zavítajú v sobotu popoludní (4.2.) na Molineux Stadium, kde na nich čaká Wolverhampton Wanderers. Je to jediný klub v PL, s ktorým sa ešte zverenci Jürgena Kloppa v tejto ligovej sezóne nestretli. Prvý vzájomný zápas, ktorý sa mal hrať 10.9. 2022 na Anfielde (7. kolo), bol odložený kvôli úmrtiu kráľovnej Alžbety II.

Klopp a Lopetegui však už v 22/23 na seba narazili, a to v 3. kole FA Cupu. Prvé meranie medzi LFC a Wolves sa na Anfielde skončilo remízou 2:2. V opakovanom zápase na štadióne Molineux vyhrali Merseysiders gólom Harveyho Elliotta 1:0 a postúpili do ďalšieho kola.

Jürgen Klopp. (foto: Facebook)

Kloppova éra:

Jürgen Klopp sa stretol s Wolverhamptonom doteraz iba 8-krát, nakoľko „vlci“ sa vrátili do Premier League až v sezóne 2018/19 po 7 rokoch. Ale aj tak je bilancia nemeckého manažéra LFC neskutočná.

Sled výsledkov:

sezóna štadión los PL výsledok strelci rezultát
2018/19 vonku 18.kolo 2:0 (1:0,1:0) Salah, van Dijk výhra
2018/19 doma 38.kolo 2:0 (1:0,1:0) Mané 2 výhra
2019/20 doma 20.kolo 1:0 (1:0,0:0) Mané výhra
2019/20 vonku 24.kolo 2:1 (1:0,1:1) J. Henderson, Firmino – R. Jiménez výhra
2020/21 doma 11.kolo 4:0 (1:0,3:0) Salah, Wijnaldum, Matip, vlastný (Semedo) výhra
2020/21 vonku 28. kolo 1:0 (1:0,0:0) Jota výhra
2021/22 vonku 15. kolo 1:0 (0:0,1:0) Origi výhra
2021/22 doma 38. kolo 3:1 (1:1,2:0) Mané, Salah, An. Robertson – P. Neto výhra

Bilancia celkovo: 8 zápasov a 8 výhier, skóre 16:2, úspešnosť 100%.

• Bilancia doma: 4 zápasy, 4 výhry, skóre 10:1, úspešnosť 100%
  • Bilancia vonku: 4 zápasy, 4 výhry, skóre 6:1, úspešnosť 100%
  • Bilancia 1. polčasu: 8 zápasov, 6 výhier, 2 remízy, 0 prehier, skóre 7:1, úspešnosť 83%

Zaujímavosť: Iba dva inkasované góly od WWFC v 8 dueloch. K tomu ani v jednom z celkovo šestnástich polčasov Klopp neprehral.

Sadio Mané. (foto: Twitter)

Góly (16): Najviac ich strelil Sadio Mané – 4. Tri razy sa presadil Salah. Jeden presný zásah zaznamenali Andy Robertson, Origi, Firmino, Jota, van Dijk, J. Henderson, Matip a Wijnaldum. Jeden gól bol vlastný od Semeda.

Asistencie (13): Najviac tri prihrávky na gól má na konte Salah, po dve Alexander-Arnold  a J. Henderson. Jednu zaznamenali Firmino, Matip, Thiago Alcãntara, Mané, Fabinho a Lallana.

Žlté karty (7): Dve inkasoval Andy Robertson, po jednej majú Matip, Fabinho, Thiago Alcãntara, Neco Williams  a Lallana.

Červená karta: na strane LFC bez jedna, ani u súpera.

Nottingham 1 0 0 1   0:1     0%

Zaujímavosť: Klopp so 100% úspešnosťou proti Wolves sa zaradil na 1. miesto vo svojej bilancii proti klubom PL.

Strelecký skalp (najviac strelených gólov) hráčov The Reds proti súperom v PL pod Kloppom:

Wolverhampton    Sadio Mané 4 4 0

Zaujímavosť: Pre ex-hráča LFC Maného je to už tretí skalp.

Kloppova bilancia v 22. kole od sezóny 2015/2016:

Nemecký manažér viedol LFC v siedmych zápasoch 22. kola Premier League. Najprv to boli dve domáce prehry, a to 0:1

s Manchestrom United a 2:3 so Swansea. Nasledovali tri výhry vonku – Klopp postupne zdolal Burnley 2:1,

Brighton 1:0 a Tottenham rovnako 1:0. Potom prišla doma prehra 0:1 s Brightonom. Nakoniec v minulej sezóne

si pripísal na Anfielde výhru 3:0 nad Brentfordom.

2020/21  doma Brighton 0:1 (0:0,0:1)  prehra
2021/22  doma Brentford 3:0 (1:0,2:0) Fabinho, Oxlade-Chamberlain, Minamino výhra

Bilancia celkovo : 7 zápasov, 4 výhry, 0 remíz, 3 prehry, skóre 9:6, úspešnosť 57%.

• Bilancia doma: 4 zápasy, 1 výhra, 0 remíz, 3 prehry, skóre 5:5, úspešnosť 25%
  • Bilancia vonku: 3 zápasy, 3 výhry, skóre 4:1, úspešnosť 100%
  • Bilancia 1. polčasu: 7 zápasov, 2 výhry, 5 remíz, 0 prehier, skóre 2:0, úspešnosť 52%
  • Bilancia 2. polčasu: 7 zápasov, 3 výhry, 1 remíza, 3 prehry, skóre 7:6, úspešnosť 48%
Firmino vs Shrewsbury
Oslava gólu v podaní Firmina. (foto Twitter)

Góly (9): Najviac 3-krát sa presadil Firmino. Po jednom góle strelili Fabinho, Oxlade-Chamberlain, Minamino, Mané, Klavan a Salah (z penalty).

Asistencie (7): Po jednej asistencii majú Alexander-Arnold, Andy Robertson, Firmino, Milner, Salah,  Wijnaldum a Lovren.

Žlté karty (4): Po jednej inkasovali J. Gomez, Oxlade-Chamberlain, Wijnaldum a Klavan.

Červená karta (0): na strane The Reds a ani u súpera ju nedostal nikto.

Úspešnosť Kloppa v jednotlivých kolách Premier League:

kolo zápasy výhry remízy prehry skóre úspešnosť
1. 7 5 2 0 24:12 Po remíze s Fulhamom je 81%.
2.  7  5 1 1  10:4 Po dueli s Crystal Palace je 76%.
3. 7 4 2 1  14:6 Po zápase s Man Utd činí 67%.
4. 7 5 0 2 23:14 Po súboji s Bournemouth je 71%.
5. 7 5 2 0 15:7 Po zápase s Newcastle  je 81%.
6. 7 5 2 0 18:8 Po dueli s Evertonom je 81%.
9. 8 4 3 1 16:9 Po súboji s Brightonom je 63%.
10. 8 4 3 1  19:11 Po zápase s Arsenalom je 63%.
11. 8 6 1 1  23:8 Po dueli s Man City je 79%.
12. 8 5 2 1 15:4 Po súboji s West Ham je 71%.
13. 8 6 1 1 18:5 Po zápase s Nottinghamom je 79%.
14. 8 6 0  2  22:8 Po dueli s Leedsom je 75%.
15. 8 5 2 1  19:10 Po súboji s Tottenhamom  je 71%.
16. 8 5 3 0  17:4 Po zápase so Sotonom je 75%.
17. 8 5 1 2  12:7 Po dueli s Aston Villou je 67%.
18. 8 6 1 1  17:5 Po súboji s Leicestrom je 79%.
19. 8 5 2 1  20:6 Po zápase s Brentfordom je 71%.
20. 8 4 1 3 16:10 Po dueli s Brightonom je 54%.
21. 8 3 4 1 14:10 Po súboji s Chelsea je 54%.
22. 7 4 0 3   9:6 Pred zápasom s Wolves je 57%.

Zaujímavosť: Nadchádzajúce 22. kolo je zatiaľ tretím najhorším pre nemeckého manažéra v službách LFC.

Zaujímavosť:
V 22. kole sa najviac strelecky presadil Bobby Firmino a to už po 4-krát.

Kloppova bilancia v deň a čase výkopu zápasu v PL:

Sobota, 16.00 hod

sezóna zápasy výhry remízy prehry úspešnosť
21/22 6 5 1 0     89%
22/23 4 2 1 1     58%

Zaujímavosť: Nemecký manažér LFC má v sobotu o 16.00 hod v sezóne 22/23 úspešnosť iba na úrovni 58%. Je Horšia, ako v minulej 21/22, keď dokázal vyhrať päť zápasov zo šiestich a iba v jednom remizoval.

Liverpool FC v ére Priemer League (od sezóny 1992/93):

Bilancia LFC proti Wolverhamptonu Wanderers:

Celkovo sme sa stretli v 16 zápasoch, z toho 13 výhier, 2 remízy, 1 prehra, skóre 28:5, úspešnosť 85%.

• Bilancia doma: 8 zápasov, 7 výhier, 0 remíz, 1 prehra, skóre 15:3, úspešnosť 87%
  • Bilancia vonku: 8 zápasov, 6 výhier, 2 remízy, 0 prehier, skóre 13:2, úspešnosť 83%
  • Bilancia 1. polčasu: 16 zápasov, 9 výhier, 7 remíz, 0 prehier, skóre 11:1, úspešnosť 71%
  • Bilancia 2. polčasu: 16 zápasov, 9 výhier, 4 remízy, 3 prehry, skóre 17:4, úspešnosť 65%

Harvey Elliott. (foto: Twitter)

Strelci 28 liverpoolskych gólov v ére PL proti Wolves:

Najlepším strelcom je Sadio Mané so 4 gólmi (4 doma a 0 vonku). Hneď za ním je s 3 gólmi Salah (2+1) a s 2 presnými zásahmi Fernando Torres (0+2).

Po jednom góle strelili doma Andy Robertson, Matip, Wijnaldum, L. Suárez, S. Gerrard, Benayoun a Hyypiä.

Vonku tiež s jedným gólom boli strelcami Origi, Firmino, Jota, J. Henderson, van Dijk, Bellamy, A. Carroll, Kuyt, Raul Meireles a Bruno Cheyrou. Vlastné góly boli dva, oba na Anfielde  od hráčov Wolves.

Strelecká šerpa hráča LFC (najviac strelených gólov) v ére Premier League proti tohtosezónnym súperom: