Stats pred zápasom: Kloppovi sa v 29. kole príliš nedarí, v Brightone ide o nápravu

30
1986

Po utorkovej (8.3.) smolnej domácej prehre 0:1 s milánskym Interom v Lige majstrov, ktorá ale Kloppovmu tímu stačila na postup do štvrťfinále Champions League, pokračuje cez víkend Premier League 29. kolom.

The Reds vycestujú na juh Anglicka, kde na nich čaká domáci Brighton & Hove Albion FC. V prvom vzájomnom zápase tejto sezóny sa na Anfielde zrodil prekvapujúci výsledok. LFC viedli po góloch J. Hendersona a Maného už po štvrtine zápasu 2:0, no nedokázali si ho udržať. Hosťom sa podarilo dvoma gólmi vyrovnať, a preto sa duel skončil remízou 2:2.

Premier League 21/22 (12.3.), Amex Community Stadium, Brighton

Brighton and Hove Albion FC - LIVERPOOL FC; 13.30

kto s kým: 13. vs 2.
rozhodca: Mike Dean
TV: Premier Sport 1 (SK/CZ)

BHAFC team info

ABSENCIE (2) Webster - triesla, Sarmiento - stehno (otázny štart)

LFC team info

ABSENCIE (1) I. Konaté - noha (otázny štart)

Kloppova éra:

Klopp sa v Premier League s Brightonom stretol doteraz 9-krát.

Bilancia celkovo: 9 zápasov, 6 výhier, 2 remízy, 1 prehra, skóre 19:7, úspešnosť 74%.

• Bilancia doma: 5 zápasov, 3 výhry, 1 remíza, 1 prehra, skóre 9:4, úspešnosť 67%
  • Bilancia vonku: 4 zápasy, 3 výhry, 1 remíza, 0 prehier, skóre 10:3, úspešnosť 83%
  • Bilancia 1. polčasu: 9 zápasov, 6 výhier, 3 remízy, 0 prehier, skóre 11:2, úspešnosť 78%
  • Bilancia 2. polčasu: 9 zápasov, 4 výhry, 2 remízy, 3 prehry, skóre 8:5, úspešnosť 52%
Mohamed Salah. (foto: Facebook)

Celkom 19 liverpoolskych gólov si rozdelilo 11 hráčov. Najviac ich strelil Mohamed Salah – 5 (jeden z penalty), 2 razy bol úspešný van Dijk, J. Henderson a Firmino. Po jednom góle dali Mané, Robertson, Jota, Lovren, Solanke, Coutinho, Emre Can  a jeden bol vlastný od Dunka.

Asistencie: Najviac 5 prihrávok na gól má Salah. Po dve majú na konte Alexander-Arnold, Robertson a Coutinho, po jednej zasa Oxlade-Chamberlain, N. Keïta a Firmino.

Žlté karty: po jednej inkasovali Robertson, Minamino, Fabinho, J. Gomez, Mané, Alexander-Arnold, N. Williams, Wijnaldum  a brankár Alisson Becker.

Červené karty: inkasoval ju iba brankár Alisson, a to v sezóne 2019/20 po hre rukou mimo šestnástku pri výhre 2:1.

Alisson. (foto: Twitter)

Zaradenie hráčov do základnej zostavy:

V bránke sa objavil v 6 zápasoch Alisson Becker. V jednom zápase nastúpili Kelleher, Karius a Simon Mignolet. Čisté konto si udržali Alisson v 2 stretnutiach a Loris Karius v jednom.

Klopp do obrany postavil v 8 zápasoch Robertsona a Alexandra-Arnolda, 6 razy van Dijka a 3-krát Lovrena. Po dve stretnutia majú na konte N. Phillips, N. Williams a Joe Gomez. Jeden duel absolvoval I. Konaté.

Do stredu poľa poslal manažér LFC do 8 zápasov Wijnalduma, 7-krát sa spoľahol na J. Hendersona. 4 duely odohral Milner, 3 razy nastúpil N. Keïta a Oxlade-Chamberlain. V 2 stretnutiach sa objavili Fabinho a Shaqiri. V jednom súboji C. Jones, Thiago Alcântara a Emre Can.

V útoku boli dvaja hráči, ktorí nastúpili vo všetkých 9 stretnutiach, a to Mohamed Salah a Roberto Firmino. Mané hral v 5 dueloch, po jednom majú na konte Minamino, Jota, Coutinho a Solanke.

Alex Oxlade-Chamberlain (v bielom) strieľa gól do siete Crystal Palace. (fotro: Twitter)

Ako striedajúci hráči prišlo na ihrisko v súbojoch proti BHAFC 19 hráčov The Reds. Najčastejšie menili spoluhráča Oxlade-Chamberlain a Origi 3-krát, po 2 razy to boli J. Henderson, Mané, C. Jones a Lallana.

V jednom stretnutí sa objavili Jota, Minamino, N. Keïta, Fabinho, Matip, Robertson, Milner, Ings, Grujić, Sturridge, Woodburn, Solanke a brankár Adrián.

Rozhodcovia: Na zápas s The Seagulls bol najčastejšie delegovaný Friend (3-krát). V jednom stretnutí si zapískali Dean, Pawson, Atkinson, G. Scott, Kavanagh a Attwell.

Kloppova bilancia v 29. kole od sezóny 2015/16:

Nemecký manažér viedol LFC v 6 zápasoch 29. kola Premier League. Začal vonku výhrou 2:1 nad Crystal Palace.

Nasledovala vonku cenná remíza 1:1 v Manchesteri s domácim City, potom domáca výhra 2:0 nad Newcastlom.

Pokračoval remízou 0:0 na pôde mestského rivala Evertonu a za tým znova prišla výhra 2:1 na Anfielde nad Bournemouthom. Nakoniec to bola domáca prehra 0:1 s londýnskou Chelsea.

Jürgen Klopp. (foto: Twitter)

Bilancia celkovo: 6 zápasov, 3 výhry, 2 remízy, 1 prehra, skóre 7:4, úspešnosť 61%.

• Bilancia doma: 3 zápasy, 2 výhry, 0 remíz, 1 prehra, skóre 4:2, úspešnosť 67%
  • Bilancia vonku: 3 zápasy, 1 výhra, 2 remízy, 0 prehier, skóre 3:2, úspešnosť 56%
  • Bilancia 1. polčasu: 6 zápasov, 2 výhry, 3 remízy, 1 prehra, skóre 3:2, úspešnosť 50%
  • Bilancia 2. polčasu: 6 zápasov, 2 výhry, 4 remízy, 0 prehier, skóre 4:2, úspešnosť 56%

Hráči LFC zaznamenali celkom 7 gólov. Najviac 2-krát sa presadili Salah a Mané. Po jednom góle zaznamenali Firmino, Milner (z 11m) a Ch. Benteke (tiež z penalty).

Asistencie: Jednu prihrávku na gól majú na konte van Dijk, Mané, Firmino a Oxlade-Chamberlain.

Žlté karty: Po jednej inkasovali Firmino, Milner, Fabinho, Mané, Robertson, J. Henderson, Matip a A. Moreno.

Červená karta: Na strane The Reds ju po 2 ŽK ju obdržal Milner, u súperov nikto.

Joël Matip. (foto: Twitter)

Zaradenie hráčov:

Šéf lavičky LFC postavil v 29.kole až štyroch brankárov. Alisson Becker a Mignolet chytali v 2 dueloch, Adrián a Karius v jednom. Čisté konto si udržali v jednom stretnutí iba brazílsky a nemecký gólman.

V obrane sa na 4 zápasy objavil Alexander-Arnold, 3- krát Robertson a van Dijk. Dva razy to boli Matip a Lovren. Jedno stretnutie absolvovali J. Gomez, Kabak, Clyne, Klavan, M. Sakho, Flanagan a A. Moreno.

Do zálohy poslal Klopp na 4 duely Wijnalduma. Po 3 zápasy majú na konte J. Henderson, Milner, Fabinho a Emre Can. Dve stretnutia absolvovali Oxlade-Chamberlain a Lallana. V jednom dueli sa objavili Thiago Alcântara a C. Jones.

V útoku  nasadil na 5 zápasov Maného a Firmina, na 4 stretnutia Salaha. Dva razy hral Origi. V jednom súboji to bol Coutinho.

Pri striedaniach v 29. kole sezóny bolo použitých 14 hráčov. 3-krát naskočili Milner a Lallana. Dva razy to bol Origi.

Po jednom striedaní majú na konte Matip, Firmino, Jota, Oxlade-Chamberlain, Coutinho, Ch. Benteke, K. Touré a Lucas Leiva.

Rozhodcovia: Dva razy si zapískal Atkinson, po jednom zápase majú na konte Oliver, Marriner, Tierney a G. Scott.

Jürgen Klopp (vľavo) a Christian Benteke. (foto: Twitter)

Ďalšie zaujímavosti v 29. kole sezóny pod Kloppom:

• strelené góly ako striedajúci hráči: Christian Benteke striedal v 80. minúte a v 6. minúte nastaveného času rozhodol o výhre 2:1 LFC na ihrisku Crystal Palace v sezóne 2015/16.
  • neuznané góly systémom VAR: iba jeden, a to na  strane súpera. Wernerovi z Chelsea v 20/21 na  Anfielde neuznali gól pre ofsajd.

Liverpool FC v ére Priemer League (od sezóny 1992/93):

Bilancia LFC proti klubu zo štadióna Amex Stadium v ére Premier League je zhodná s Kloppovou bilanciou z úvodu článku.

Brighton hral v nižších anglických ligových súťažiach a až v sezóne 2017/18 sa mu konečne podarilo postúpiť do Premier League. Po ustálení výkonov sa zverencom Grahama Pottera darí držať v strede tabuľky najvyššej anglickej súťaže.

Delegovaný hlavný rozhodca:

Mike Dean, 53-ročný Angličan bude viesť vo svojej kariére 12. zápas Liverpoolu v Premier League. V tejto sezóne to boli už 4 zápasy, v ktorých udelil hráčom The Reds 3 žlté karty, súperovým hráčom vytiahol až 6 ŽK.

Nezapískal ani jednu penaltu pre LFC, ani pre súperov.

Jürgen Klopp má v 29. kole sezóny úspešnosť iba na úrovni 61%. No má omnoho lepšiu proti „čajkám“ z Brightonu, ktorá je na úrovni 74%.

Nakoľko v prvom vzájomnom zápase sme doma neudržali dvojgólové vedenie, tak bude dôležité nepodceniť tohto nepríjemného a v tejto sezóne aj pomerne úspešného súpera z južného pobrežia Anglicka.