Stats pred zápasom: Kloppovi semifinále LM vyhovuje. Teraz je tu však Villarreal

4
1535

Po nedeľňajšom (24.4.) ťažkom a neľútostnom boji v mestskom derby, v ktorom Kloppov tím dosiahol nakoniec prepotrebnú výhru 2:0 nad Evertonom, čaká The Reds už v stredu (27.4.) večer prvý semifinálový zápas Ligy majstrov 2021/22.

VCF team info

ABSENCIE (3) A. Moreno - pretrhnutý krížny väz, G. Moreno - noha (otázny štart), Pino - noha

Zverenci nemeckého manažéra LFC po dvoch domácich ligových zápasoch privítajú tentoraz v Champions League španielsky klub Villarreal CF.

„Žltá ponorka“ na lavičke s Unaiom Emerym na ceste do semifinále LM prekvapujúco vyradila veľkokluby ako sú Juventus a Bayern Mníchov.

Kloppova bilancia v tohtosezónnej edícii LM:

Bilancia celkom: 10 zápasov, 8 výhier, 1 remíza, 1 prehra, skóre 25:11, úspešnosť 83%.

• Bilancia doma: 5 zápasov, 3 výhry, 1 remíza, 1 prehra, skóre 10:6, úspešnosť 67%
  • Bilancia vonku: 5 zápasov, 5 výhier, skóre 15:5, úspešnosť 100%
  • Bilancia 1. polčasu: 10 zápasov, 3 výhry, 6 remíz, 1 prehra, skóre 11:6, úspešnosť 50%
  • Bilancia 2. polčasu: 10 zápasov, 6 výhier, 3 remízy, 1 prehra, skóre 14:5, úspešnosť 70%
Mohamed Salah. (foto: Twitter)

Pod Kloppom strelili hráči LFC 24 gólov a jeden s prispením súperovho hráča. Najviac ich strelil Mohamed Salah – 8 (jeden z penalty). Firmino dal 5 a Mané skóroval 3-krát. Dva góly zaznamenal I. Konaté, po jednom majú na konte Luis Díaz, Jota, Origi, N. Keïta, Thiago Alcãntara a J. Henderson. Vlastný bol od Tomoriho z AC Milan.

Asistencie: 3-krát prihrávali na gól Robertson a Alexander-Arnold, 2 razy Tsimikas a C. Jones. Po jednej asistencii si pripísali Jota, N. Keïta, L. Díaz, Mané, Milner, Oxlade-Chamberlain, J. Henderson a Origi.

Žlté karty: Až tri dostal James Milner, dve videli Jota a Mané, jednu inkasovali Matip, Thiago A., I. Konaté, Alexander-Arnold a Robertson.

Červené karty: Boli iba na strane súperov, dve dostali hráči Atlética Madrid (Griezmann a Felipe) a jednu A. Sánchez z Interu Miláno.

VAR: V 4. kole na Anfielde pri výhre LFC 2:0 nad Atléticom Madrid boli neuznané na oboch stranách po jednom góle (kvôli ofsajdu Jotovi resp. L. Suárezovi).

Alisson Becker. (foto: Facebook)

Zaradenie do základnej zostavy:

V bránke sa objavil vo všetkých 10 zápasoch Alisson Becker, pričom v troch si udržal čisté konto.

V obrane postavil Klopp do 7 zápasov Matipa, 6-krát van Dijka, Robertsona a Alexander-Arnolda, 5 duelov  odohral I. Konaté. 4 Tsimikas, dva súboje absolvovali J. Gomez a N. Williams. V jednom zápase sa objavil Milner a N. Phillips.

Do zálohy poslal manažér LFC 6-krát Fabinha a 5x J. Hendersona. 4 v nej boli N. Keïta a Thiago Alcãntara. Tri súboje odohral Oxlade-Chamberlain. Dva zápasy má na konte Milner, C. Jones a Morton. V jednom stretnutí sa objavil H. Elliott.

V útoku sa objavil vo všetkých 9 zápasoch Salah, 8-krát Mané. V 6 dueloch to bol Jota, po 2 stretnutia odohrali L. Díaz, Firmino, Minamino a Origi.

Luis Díaz. (foto. Twitter)

Ako striedajúci hráči sa dostali na ihrisko 19 futbalisti  LFC. Najčastejšie 4-krát menili spoluhráča Fabinho, Origi, J. Henderson, J. Gomez, Firmino a Milner. 3x naskočili Thiago Alcãntara, N. Keïta a Oxlade-Chamberlain, po 2 razy dostali šancu Jota, L. Díaz, Mané a Minamino. V jednom stretnutí sa objavili Salah, C. Jones, Robertson, Neco Williams, C. Bradley, Woltman a N. Phillips.

Rozhodcovia: Dva razy boli delegovaní Poliak Marciniak a Makkelie z Holandska. V jednom zápase si zapískali Nemci Siebert, Zwayer, Španieli Manzano, Lahoz, Holanďan Gozubuyuk  a Rus Karasev.

Jürgen Klopp. (foto: Twitter)

Kloppova bilancia v semifinále LM od sezóny 2017/2018:

Nemecký manažér viedol LFC proti 2 rivalom v 4 zápasoch semifinále Champions League. Obe konfrontácie premenil v postup do finále.

Najprv v sezóne 2017/18 to bol úspešný dvojsúboj proti rímskemu AS (doma výhra 5:2 a vonku prehra 2:4).

Potom v sezóne 2018/19 prišla znovu víťazná „bitka“ s FC Barcelona (vonku prehra 0:3 a doma výhra 4:0).

Bilancia celkovo: 4 zápasy, 2 výhry, 0 remíz, 2 prehry, skóre 11:9, úspešnosť 50%.

• Bilancia doma: 2 zápasy, 2 výhry, skóre 9:2, úspešnosť 100%
  • Bilancia vonku: 2 zápasy, 2 prehry, skóre 2:7, úspešnosť 0%
  • Bilancia 1. polčasu: 4 zápasy, 3 výhry, 0 remíz, 1 prehra, skóre 5:2, úspešnosť 75%
  • Bilancia 2. polčasu: 4 zápasy, 2 výhry, 0 remíz, 2 prehry, skóre 6:7, úspešnosť 50%
Georginio Wijnaldum. (foto: Facebook)

Hráči LFC zaznamenali v semifinálových zápasoch 11 gólov. Najviac ich strelil Wijnaldum – 3. Po dva presné zásahy zaznamenali Salah, Mané, Firmino a Origi.

Zaujímavosť: Georginio Wijnaldum strelil dva góly v pamätnom zápase proti FC Barcelona v sezóne 18/19, keď nastúpil do 2. polčasu a už za 10 minút mal na konte dva presné zásahy a prispel k obratu v tomto dvojzápase.

Asistencie: Najviac 3 prihrávky na gól má na konte Firmino, po dve zaznamenali Alexander-Arnold a Salah. Jednu asistenciu si pripísali J. Henderson, Milner a Shaqiri.

Žlté karty: Dve má na svojom konte Fabinho a Lovren. Po jednej inkasovali Matip, Alexander-Arnold, Robertson, Milner a Solanke.

Červená karta: U LFC ani u súperov ju nikto nedostal.

Rozhodcovia:  V jednom stretnutí si zapískali Nemec Brych, Slovinec Skomina, Turek Cakir a Kuipers z Holandska.

Divock Origi (vľavo) a Virgil van Dijk. Holanďanov výraz hovorí za všetko. (foto: Twitter)

Zaradenie hráčov:

Nemecký manažér The Reds postavil vo semifinále LM dvoch brankárov. Alisson Becker a aj Loris Karius odchytali po dva zápasy, pričom si iba brazílsky gólman udržal jedno čisté konto.

V obrane sa vo všetkých 4 zápasoch objavili van Dijk a Robertson, v troch Alexander-Arnold. Dva razy to boli Matip a Lovren, jedno stretnutie absolvoval J. Gomez.

V strede poľa využil Klopp v 4 zápasoch Milnera, 3-krát J. Hendersona. Po dva razy nastúpili Fabinho a Wijnaldum. V jednom sa objavili N. Keïta, Oxlade-Chamberlain a Shaqiri.

Do útoku nastúpil vo všetkých 4 stretnutiach Mané a 3-krát Salah. Dva razy hral Firmino, v jednom súboji sa objavil Origi.

Pri striedaniach bolo použitých 10 hráčov. Dva razy naskočili do zápasu Wijnaldum a Klavan. V jednom zápase boli nasadení Origi, J. Gomez, Firmino, J. Henderson, Sturridge, Ings, Solanke a Clyne.

Liverpool premiérovo a zároveň naposledy hostil Villarreal v máji 2016 a po výhre 3:0 sa tešil z postupu do finále Európskej ligy. Na snímke v červenom zľava Adam Lallana a Daniel Sturridge. (foto. Twitter)

Liverpool FC v Champions League (predtým Pohár európskych majstrov) proti Villarrealu:

Spolu sa zatiaľ v boji o „ušatú trofej“ nestretli.

No The Reds pod vedením Jürgena Kloppa sa so španielskym klubom konfrontoval, a to v Európskej lige v sezóne 2015/16.

Bilancia The Reds proti VCF:

Celkovo sme sa stretli v 2 zápasoch.

1. zápas: semifinále EL 2015/16, 28.4. 2016 na štadióne Estádio El Madrigal, prehra LFC 0:1 (0:0).
  2. 2. zápas: semifinále EL 2015/16, 16.5. 2016 odveta na Anfielde, výhra Merseysiders 3:0 (1:0), góly Sturridge, Lallana a vlastný strelil Soriano. Manažérom Villarrealu bol Marcelino Garcia.

Bilancia celkovo: 2 zápasy, 1 výhra, 0 remíz, 1 prehra, skóre 3:1, úspešnosť 50%.

Záver:

Jürgen Klopp  má v semifinálových  zápasoch Ligy majstrov úspešnosť iba na úrovni 50%. No jeho bilancia v tejto sezóne je zatiaľ omnoho lepšia – 83%.

Nemecký manažér LFC so svojím tímom by si rád v stredu večer na Anfielde vytvoril solídny náskok pred odvetou, ktorá potom definitívne rozhodne o tom, kto postúpi do finále tohtosezónnej edície Champions League.