Stats pred zápasom: Kolo číslo 8 nie je pre Kloppa ideálne, LFC čaká v dohrávke Chelsea

14
660

Po odovzdanom a veľmi slabom výkone LFC po prestávke, ktorý priniesol ťažkú prehru 1:4 na pôde Manchestru City, pokračuje Premier League v strede týždňa dohrávanými zápasmi.

Premier League 22/23 (4.4.), Stamford Bridge, Londýn

Chelsea FC - LIVERPOOL FC; 21.00

kto s kým: ?. vs ?.
rozhodca: Anthony Taylor
TV: Canal+ Sport (SK/CZ)

CFC team info

ABSENCIE (7) Broja - koleno, Azpilicueta - hlava, Thiago Silva - koleno, É. Mendy - zápästie, Aubameyang - chrbát, Sterling - stehno (otázny štart), Fofana - stehno (otázny štart)

LFC team info

ABSENCIE (7) L. Díaz - koleno, Thiago A. - triesla/bok, C. Ramsay - koleno, R. Williams - nešpecifikované (otázny štart), Bajčetić - sval, N. Keïta - sval, van Dijk - viróza

The Reds cestujú do Londýna, kde na nich v dohrávke 8. kola čaká domáca Chelsea FC. Zverenci na manažérsky post dočasne dosadeného Bruna Saltora, ktorý nahradil odvolaného Grahama Pottera, po masívnych nákupoch hlavne v januárovom prestupovom období stále hľadajú svoju novú tvár.

Oba kluby prežívajú ťažké obdobie, o čom svedčí ich pozícia až v strede tabuľky. Prvý vzájomný zápas sa v januári na Anfielde skončil bezgólovou remízou.

Jürgen Klopp. (foto: Twitter)

Kloppova éra:

Jürgen Klopp sa stretol s Chelsea od sezóny 2015/2016 v PL doteraz už 15-krát.

2019/20 vonku  6. kolo 2:1 (2:0, 0:1) Alexander-Arnold, Firmino – Kanté výhra
2019/20 doma 37. kolo 5:3 (3:1, 2:2) N. Keïta, Alexander-Arnold, Wijnaldum, Firmino, Oxlade-Chamberlain – Giroud, Abraham, Pulisic výhra
2020/21 vonku 2. kolo 2:0 (0:0, 2:0) Mané 2 výhra
2020/21 doma 29. kolo 0:1 (0:1, 0:0) Mount prehra
2021/22 doma 3. kolo 1:1 (1:1, 0:0) Salah (11m) – Havertz remíza
2021/22 vonku 21. kolo 2:2 (2:2, 0:0) Mané, Salah – Kovačić, Pulisic remíza
2022/23 doma 21. kolo 0:0 (0:0, 0:0) remíza

Bilancia celkovo: 15 zápasov, z toho 6 výhier, 7 remíz, 2 prehry, skóre 23:15, úspešnosť 56%.

• Bilancia doma: 8 zápasov, 2 výhry, 5 remíz, 1 prehra, skóre 11:8, úspešnosť 46%
  • Bilancia vonku: 7 zápasov, 4 výhry, 2 remízy, 1 prehra, skóre 12:7, úspešnosť 67%
  • Bilancia 1. polčasu: 15 zápasov, 3 výhry, 7 remíz, 5 prehier, skóre 11:10, úspešnosť 36%
  • Bilancia 2. polčasu: 15 zápasov, 6 výhier, 7 remíz, 2 prehry, skóre 12:5, úspešnosť 56%

Zaujímavosti: Klopp zdolal The Blues vonku až 4-krát, pričom doma sa mu to podarilo iba dva razy.

Celkom uhral s CFC 7 remíz, rovnaký počet nerozhodných výsledkov aj v 1. a aj v 2. polčase.

Po 4 výhrach Nemca nasledovali 4 zápasy bez výhry.

Sadio Mané. (foto: Twitter)

Góly (23): Najviac 4-krát sa presadili Mané a Salah (jeden z penalty). Po 2 razy to boli Firmino, Alexander-Arnold, Wijnaldum, Coutinho a Ch. Benteke. Jeden presný zásah zaznamenali N. Keïta, J. Henderson, Oxlade-Chamberlain, Sturridge a Lovren.

Asistencie (15): Dve asistencie zaznamenali Alexander-Arnold, Andy Robertson, Salah a Firmino, po jednej majú na konte J. Henderson, van Dijk, Oxlade-Chamberlain, Coutinho, Ch. Benteke, Shaqiri a Ibe.

Žlté karty (23): Najviac 5 ich videl Milner. Dve obdržali Mané, Emre Can a Lucas Leiva, po jednej majú Bajčetić, C. Jones, I. Konaté, J. Henderson, Fabinho, Alexander-Arnold, Salah, J. Gomez, Coutinho, Ch. Benteke, Clyne a K. Touré.

Červená karta: na strane LFC bez karty, u súpera ju inkasovali dvaja hráči – Christensen a R. James.

Nottingham 1 0 0 1 0:1 0%

Zaujímavosť: Klopp s 56% úspešnosťou proti The Blues sa zaradil až na 14. miesto vo svojej bilancii proti klubom PL.

Kloppova bilancia v 8. kole od sezóny 2015/2016:

Nemecký manažér viedol LFC v 6 zápasoch 8. kola sezóny, z toho až v štyroch boli súpermi rivali z Manchestru (United a City po 2 razy).

Postupne prišli tri domáce remízy – 2x s United zhodne 0:0 a jedna s The Cityzens tiež 0:0. Až potom konečne výhra doma s Leicestrom 2:1 a nasledovala znovu remíza vonku s Manchestrom City 1:1. Nakoniec v minulej sezóne prišla vonku výhra 5:0 vo Watforde.

2021/22 vonku Watford 5:0 (2:0, 3:0) Firmino 3, Mané, Salah výhra

Poznámka: Klopp viedol LFC v sezóne 2015/16 prvýkrát až v 9.kole.

Bilancia celkovo: 6 zápasov, 2 výhry, 4 remízy, 0 prehier, skóre 8:2, úspešnosť 56%.

• Bilancia doma: 4 zápasy, 1 výhra, 3 remízy, skóre 2:1, úspešnosť 50%
  • Bilancia vonku: 2 zápasy, 1 výhra, 1 remíza, skóre 6:1, úspešnosť 67%
  • Bilancia 1. polčasu: 6 zápasov, 2 výhry, 4 remízy, skóre 4:1, úspešnosť 56%
  • Bilancia 2. polčasu: 6 zápasov, 1 výhra, 5 remíz, skóre 4:1, úspešnosť 44%

Z týchto bilancií vyplýva, že z 12 odohraných polčasov The Reds v 8. kole sa až deväť skončilo nerozhodne.

Roberto Firmino. (foto: Twitter)

Góly (8): Najviac 3 strelil Firmino. Po 2-krát sa presadili Mané a Salah (raz z 11m), jeden zaznamenal Milner z penalty.

Asistencie (5): Dve prihrávky na gól má na konte Milner, po jednej asistencii majú Salah, Firmino a N. Williams.

Žlté karty (3): po jednej inkasovali Fabinho, Matip a Wijnaldum.

Červená karta (0): Hráčom LFC nebola udelená, ani u súperov nebola.

Úspešnosť Kloppa v jednotlivých kolách Premier League:

kolo v PL zápasy výhry remízy prehry úspešnosť
1. 7 5 2 0 Po súboji s Fulhamom je 81%.
2. 7 5 1 1 Po dueli s Crystal Palace je 76%.
3. 7 4 2 1 Po zápase s Manchestrom United je 67%.
4. 7 5 0 2 Po súboji s Bournemouth je 71%.
5. 7 5 2 0 Po zápase s Newcastle je 81%.
6. 7 5 2 0 Po dueli s Evertonom je 81%.
7. 7 4 3 0 Po zápase s Wolverhamptonom je 71%.
8. 6 2 4 0 Pred duelom s Chelsea je 56%.
9. 8 4 3 1 Po súboji s Brightonom je 63%.
10. 8 4 3 1 Po zápase s Arsenalom je 63%.
11. 8 6 1 1 Po dueli s Manchestrom City je 79%.
12. 8 5 2 1 Po súboji s West Hamom je 71%.
13. 8 6 1 1 Po zápase s Nottinghamom je 79%.
14. 8 6 0 2 Po dueli s Leedsom je 75%.
15. 8 5 2 1 Po súboji s Tottenhamom je 71%.
16. 8 5 3 0 Po zápase so Southamptonom je 75%.
17. 8 5 1 2 Po dueli s Aston Villa je 67%.
18. 8 6 1 1 Po súboji s Leicestrom je 79%.
19. 8 5 2 1 Po zápase s Brentfordom je 71%.
20. 8 4 1 3 Po dueli s Brightonom je 54%.
21. 8 3 4 1 Po súboji s Chelsea je 54%.
22. 8 4 0 4 Po zápase s Wolverhamptonom je 50%.
23. 8 6 1 1 Po dueli s Evertonom je 79%.
24. 8 3 1 4 Po súboji s Newcastlom je 42%.
25. 8 4 3 1 Po zápase s Crystalom Palace je 63%.
26. 8 6 1 1 Po dueli s Manchestrom United je 79%.
27. 8 5 1 2 Po súboji s Bournemouthom je 67%.
29. 8 4 2 2 Po zápase s Manchestrom City je 58%.

Zaujímavosť: Dohrávané 8. kolo patrí medzi najmenej úspešné pre rodáka zo Stuttgartu.

Kloppova bilancia v deň a čase výkopu zápasu v PL:

Utorok, 21.00 hod.

sezóna zápasy výhry remízy prehry úspešnosť
21/22 1 1 0 0 100%
22/23

Zaujímavosť: Nemecký manažér v utorok o 21.00 hod. v tejto sezóne ešte nehral. V sezóne 21/22 hral iba jeden zápas s víťazným koncom.

V červenom Harvey Elliott. (foto: Facebook).

Liverpool FC v ére Priemer League (od sezóny 1992/1993):

Bilancia LFC proti Chelsea:

Celkom 61 zápasov, z toho 23 víťazných, 17 remíz, 21 prehier, skóre 76:73, úspešnosť 47%.

• Bilancia doma: 31 zápasov, 15 výhier, 9 remíz, 7 prehier, skóre 51:34, úspešnosť 58%
  • Bilancia vonku: 30 zápasov, 8 výhry, 8 remíz, 14 prehier, skóre 25:39, úspešnosť 36%
  • Bilancia 1. polčasu: 61 zápasov, 15 výhier, 24 remíz, 22 prehier, skóre 41:41, úspešnosť 38%

Strelci 76 liverpoolskych gólov v ére Premier League proti CFC:

Najviac po 5 gólov majú na konte Michael Owen (4 doma + 1 vonku), Robbie Fowler (5+0), Fernando Torres (5+0)

a Patrik Berger (5+0). Hneď za nimi sú so 4 gólmi Salah (3+1) a Mané (1+3).

Ďalší strelci v súbojoch proti Chelsea sú 2-góloví, a to Firmino (1+1), Alexander-Arnold (1+1), Wijnaldum (2+0), J. Henderson (1+1), Sturridge (1+1), Ch. Benteke (1+1), Coutinho (0+2), Steven Gerrard (1+1), L. Suárez (1+1), Redknapp (2+0) a S. McManaman (0+2).

Po jednom góle strelili doma N. Keïta, Oxlade-Chamberlain, Emre Can, Agger, Shelvey, Kuyt, Pennant, Šmicer, D. Thompson, J. Barnes, M. Wright, Ruddock, Rush a D. Saunders.

Vonku tiež s jedným gólom boli strelcami Škrtel, Lovren, G. Johnson, Maxi Rodríguez, Meireles, Hyypiä, Xabi Alonso, Cheyrou a Riedle.

Vlastné góly boli 3, všetky na Anfielde  od hráčov Chelsea.

• Naby Keïta – 130. zápas

Jürgen Klopp má bilanciu proti The Blues na úrovni 56%, ktorá je obligátne lepšia ako bilancia The Reds v ére Premier League – 47%.

Nemecký manažér LFC má bilanciu v 8. kole iba na úrovni 56%. V utorok večer (4.4.) na Stamford Bridge bude nutné, aby po 4 zápasoch bez ligovej výhry nad Chelsea zabral naplno a začal stúpať v tabuľke.