Stats pred zápasom: LFC hrá v Nottinghame o ďalšiu účasť vo Wembley

4
1869

Po stredajšom (16.3.) veľmi dôležitom ligovom víťazstve 2:0 na pôde Arsenalu čaká The Reds v nedeľu štvrťfinálový zápas v FA Cupe.

Kloppov tím zavíta na City Ground, kde ho čaká účastník Championship – Nottingham Forest FC.

Zverenci Steveho Coopera (bývalý mládežnícky kouč LFC, pozn.) na ceste do štvrťfinále vyradili postupne Arsenal (doma 1:0), Leicester City (doma 4:1) a Huddersfield Town (doma 2:1). Takže si za podpory vlastných fanúšikov, ktorí už 23 rokov čakajú na návrat do Premier League (vypadli po sezóne 1998/99, pozn.), trúfajú potrápiť aj Merseysiders.

FA Cup 21/22 (20.3.), The City Ground, Nottingham

Nottingham Forest FC - LIVERPOOL FC; 19.00

kto s kým: účastník The Championship vs účastník Premier League
rozhodca: Craig Pawson
TV: Nova Sport 2 (CZ), Voyo (CZ)

NFFC team info

ABSENCIE (4) S. Cook - nešpecifikované, M. Lowe - triesla, S. McKenna - noha (otázny štart), Grabban - členok

LFC team info

ABSENCIE (5) Milner, Tsimikas - obaja viróza (otázny štart), Alexander-Arnold - stehno, Salah - noha (otázny štart), Robertson - viróza

Kloppova bilancia v FA Cupe vo farbách LFC:

Jürgen Klopp vedie The Reds už v siedmej edícii FA Cupu.

Hneď vo svojej prvej sezóne 2015/16 sa prebojoval s LFC do 4. kola, kde v opakovanom zápase vonku prehral 1:2 po predĺžení s West Hamom United.

Aj v druhej sezóne 2016/17 sa Kloppovi podarilo dostať iba do 4. kola. Tu v súboji na Anfielde prehral 1:2 s Wolverhamptonom Wanderers, vtedy účastníkom Championship (2. liga).

A do tretice v edícii 2017/18 prišla stopka tiež v 4. kole po prehre opäť doma 2:3 s West Bromwichom Albion, ktorý potom vypadol z Premier League.

Sezóna 2018/19 priniesla hneď v úvode vyradenie. V 3. kole Klopp a spol. prehrali 1:2 na Molineux Stadium s domácim účastníkom PL Wolverhamptonom Wanderers.

Edícia  2019/20 bola pre Kloppa zatiaľ najúspešnejšia, podarilo sa mu dostať do osemfinále. Po vyradení Evertonu a Shrewsbury, nám vystavila stopku na Stamford Bridge po prehre 0:2 domáca Chelsea.

Jürgen Klopp. (foto: Twitter)

Minulá sezóna 2020/21, šiesta pre Kloppa, priniesla tradične postup iba do 4. kola. Ďalej nás nepustil Manchester United, keď na Old Trafforde prišla prehra 2:3.

Tohtosezónnu edíciu 2021/22 sme začali v 3. kole výhrou doma 4:1 nad treťoligovým Shrewsbury Town. Súper išiel do vedenia v 27. minúte, no k obratu zavelil gólom mladý Kaide Gordon. Ďalšie pridali Brazílčania Firmino  a 2-krát Fabinho (jeden z penalty).

V 4. kole sme privítali druholigový Cardiff City. Góly LFC strelili Jota, Minamino a tínedžer Harvey Elliott. Hostia v závere korigovali na konečných 3:1 pre The Reds.

Do tretice sme hostili na Anfielde v osemfinále klub z Premier League – Norwich City, ktorý sme dvoma gólmi Minamina zdolali 2:1 a Klopp sa so svojím tímom po prvýkrát ocitol vo štvrťfinále FA Cupu.

Bilancia celkovo: 19 zápasov, z toho 9 výhier, 4 remízy, 6 prehier, skóre 32:23, úspešnosť 54%.

3. kolo: 9 zápasov, 6 výhier, 2 remízy, 1 prehra, skóre 18:7, úspešnosť 74%

4. kolo: 8 zápasov, 2 výhry, 2 remízy, 4 prehry, skóre 12:13, úspešnosť 33%

Osemfinále: 2 zápasy, 1 výhra, 0 remíz, 1 prehra, skóre 2:3, úspešnosť 50%

Štvrťfinále, semifinále, finále bez Kloppovej účasti.

• Bilancia doma: 11 zápasov, 7 výhry, 2 remízy, 2 prehry, skóre 19:9, úspešnosť 70%
  • Bilancia vonku: 8 zápasov, 2 výhry, 2 remízy, 4 prehry, skóre 13:14, úspešnosť 33%
Mohamed Salah. (foto: Twitter)

Pod Kloppom strelili hráči The Reds v FA Cupe celkom 32 gólov.

Najviac, 4 presné zásahy má na konte Mohamed Salah. Hneď za ním je už Minamino s 3 gólmi.

Po 2 razy sa trafili do siete C. Jones, Mané, Firmino, Origi a Fabinho (jeden z 11m). Po jednom presnom zásahu majú na konte H. Elliott, Gordon, Jota, Milner (z 11m), van Dijk, Wijnaldum, Coutinho, Allen, Ojo, Lucas Leiva, B. Smith, J. Sinclair  a J. C. Teixeira.

Vlastné góly boli dva, oba od hráčov Shrewsbury (Love a R.-S. Williams).

Trofej pre víťaza FA Cupu. (foto: Twitter)

Kloppova bilancia v štvrťfinále FA Cupu od sezóny 2015/16:

Nemecký manažér doteraz LFC vo štvrťfinále FA Cupu neviedol.

Liverpool FC v histórii FA Cupu proti NFFC:

História ponúkla deväť zápasov proti Nottinghamu Forest:

1. sezóna 1894/95: V 2. kole prehra 0:2 doma na Anfielde. Hralo sa 16. februára 1895, v polčase bolo už 0:2. Manažérom LFC bol William Edward Barclay.

2. sezóna 1896/97: V 3. kole prišla remíza 1:1 doma na Anfielde. Gól dal Frank Becton. Bolo to 27. februára 1897, po 1. polčase bolo už 1:1. Lavičke Merseydisers šéfoval manažér Tom Watson.

3. sezóna 1896/97: V opakovanom zápase 3. kole The Reds vyhrali 1:0 vonku na City Ground. Gól LFC strelil George Allan. Hralo sa 3. marca 1897, v polčase 0:0. Manažérom bol opäť Tom Watson.

4. sezóna 1947/48: V 3. kole výhra 4:1 doma na Anfielde. Góly LFC dali Albert Stubbins – 2x, Bob Priday, Billy Lidell. Hralo sa 10. januára 1948, po 1. polčase bolo 1:0. Na lavičke The Reds sedel George Kay.

5. sezóna 1948/49: V 3. kole sa stretnutie skončilo remízou 2:2 na City Ground. Góly The Reds strelili Willie Fagan a Bob Paisley. Bolo to 8. januára 1949, v polčase bolo už 2:0 pre Forest. Na lavičke LFC sedel George Kay.

Jack Balmer. (foto: This is Anfield)

6. sezóna 1948/49: V opakovanom zápase 3. kola sa The Reds konečne podarilo na Anfielde vyhrať 4:0. Góly LFC dali Jack Balmer – 2, Jimmy Payne a Albert Stubbins. Hralo sa 15. januára 1949, v polčase bolo 1:0. Manažérom bol George Kay.

7. sezóna 1979/80: V 4. kole výhra 2:0 na City Ground. Góly The Reds zaznamenali Kenny Dalglish a Terry McDermott. Hralo sa 26. januára 1980, po 1. polčase bolo 1:0. Na lavičke LFC sedel Bob Paisley.

8. sezóna 1987/88: V semifinále vyhrali Merseysiders 2:1 na neutrálnom ihrisku v Sheffielde na štadióne Hillsborough. Oba góly strelil John Aldridge. Hralo sa 9. apríla 1988, v polčase bolo 1:0. Manažérky post zastával Kenny Dalglish.

9. sezóna 1988/89: Opäť v semifinále a znovu výhra, tentoraz 3:1 na neutrálnom ihrisku v Manchestri na štadióne Old Trafford. Dva góly LFC strelil znovu Aldridge a jeden bol vlastný – Brian Laws.

John Aldridge. (foto: Liverpool Echo)

Bilancia celkovo: 9 zápasov, 6 výhier, 2 remízy, 1 prehra, skóre 19:8, úspešnosť 74%.

• Bilancia doma: 4 zápasy, 2 výhry, 1 remíza, 1 prehra, skóre 9:4, úspešnosť 58%
  • Bilancia vonku: 3 zápasy, 2 výhry, 1 remíza, 0 prehier, skóre 5:2, úspešnosť 78%
  • Neutrálne ihrisko: 2 zápasy, 2 výhry, skóre 5:2, úspešnosť 100%
  • Bilancia 1. polčasu: 9 zápasov, 4 výhry, 3 remízy, 2 prehry, skóre 6:6, úspešnosť 56%
  • Bilancia 2. polčasu: 9 zápasov, 6 výhier, 3 remízy, 0 prehier, skóre 13:2, úspešnosť 78%

Strelci 19 liverpoolskych gólov proti NFFC:

Najviac (4 góly) strelil John Aldridge, 3-krát sa presadil Stubbins a 2 razy Balmer. Po jednom góle zaznamenali Dalglish, McDermott, Payne, Fagan, Paisley, Lidell, Priday, Allan a Becton. Jeden bol vlastný – Laws.

V červenom Curtis Jones. (foto: Twitter)

Očakávané udalosti (ak proti Forest nastúpi):

Jubilejné zápasy za Liverpool FC vo všetkých súťažiach:

• Mohamed Salah – 240. zápas
  • Curtis Jones – 70. zápas

Jubilejné góly za Merseydisers vo všetkých súťažiach:

• Fabinho – 10. gól

Jürgen Klopp má v FA Cupe úspešnosť iba na úrovni 54%, oproti bilancii The Reds v histórii najstaršieho pohára proti „lesníkom“ z Nottinghamu, ktorá je podstatne lepšia – 74%.

Nemecký manažér LFC vo svojom jubilejnom 20. zápase v asociačnom pohári túži zdolať druholigového súpera s bohatou a úspešnou históriou (dve vyhraté trofeje v Pohári európskych majstrov – predchodca dnešnej Champions League, pozn.).

Postupom do semifinále by si totiž vylepšil bilanciu v FA Cupe a fanúšikov vyzval opäť na cestu do Londýna, konkrétne do prestížneho Wembley, veď ako je v tejto súťaži zvykom, londýnsky štadión hostí oba semifinálové zápasy aj finále.