Talking points: Fantastický Diogo Jota ukázal chuť futbalu

16
1743

LFC vyhral vo svojom prvom prípravnom zápase pred 23/24 nad Karlsruhe. Prinášame niekoľko talking points:

1. Klopp formuje novú zálohu

Prestupové obdobie v Liverpoole zatiaľ ukázalo, že klub počíta s inými hráčmi do zálohy. Odišiel Naby Keïta, Alex Oxlade-Chamberlain, James Milner, na letnú prípravu do Nemecka neprišiel Fabinho a J. Henderson v zápase proti nemeckému druholigistovi z Karlsruhe nenastúpil. V základe nastúpili dvaja nováčikovia: Dominik Szoboszlai a Alexis Mac Allister. Obaja prišli na ihrisko v inom polčase.

Szoboszlai podporoval útočnú trojicu Salah – Núñez- Luis Díaz. Mac Allister mal pred sebou najmä Gakpa a Jotu. Prvý polčas bol celkom oťukávací. Liverpool strelil rýchly prvý gól a koncom polčasu stihol inkasovať.

Druhý polčas začal chybou obrany (gól na 2:1) a Liverpool z 1:2 otočil na 4:2. Obaja spomínaní záložníci sa zoznamovali s tímom, oťukávali sa so spoluhráčmi, čítali hru a mali dobré prihrávky. Mac Allister mal dokonca aj strelecký pokus a páčil sa mi jeho vplyv na mužstvo, keď LFC prehrával.

Dominik Szoboszlai a Alexis Mac Allister nesklamali. Teším sa na ich ďalšie zápasy.

LFC zdolal na úvod prípravy Karlsruhe, v samom závere dvomi gólmi rozhodol Jota

2. Fantastický Diogo Jota ukázal chuť futbalu

V druhom polčase nastúpil portugalský reprezentant do útoku. Diogo je veľmi dravý, vezme loptu a nechce sa jej pustiť, kým nestrelí gól.

Mnohokrát je na zemi, ale vstane a hrá ďalej. Prípravný zápas proti Karlsruhe mu sadol. Od začiatku druhého polčasu si nedal pokoj a neustále niečo vymýšľal. Dočkal sa.

Najprv prihral Gakpovi na vyrovnávajúci gól a potom v nadstavenom čase strelil ešte 2 góly. Som na Jotu veľmi zvedavý, tiež na jeho chuť bojovať a nevzdávať sa. Má úžasný entuziazmus, snáď mu bude zdravie slúžiť a ukáže v nasledujúcej sezóne nejeden podobný zápas.

Diogo Jota. (foto: Twitter)

3. Ben Doak a Calum Scanlon zaujali svojou dravosťou

Obaja spoluhráči sa chopili svojej šance na výbornú. Calum Scanlon ma zaujal hneď začiatkom druhého polčasu. Spravil parádnu kľučku, hodil si loptu, bol v šestnástke a prihral. Škoda, že na jeho prihrávku nik nereagoval a obrana domácich odkopla loptu preč. Anglický mladík zaujal aj strelou na bránu, nebál sa a skúšal.

Ben Doak hral dravo. Vzal si loptu a šiel dopredu, bol často faulovaný alebo ťahaný za dres. Jeho dravosť a chuť tvoriť, ťahať a hľadať spoluhráčov ma zaujala. V mladom veku (17 rokov) získava cenné skúsenosti. Spomenul som si, že práve spomínaná dravosť ma už upútala aj v minulých zápasoch.