Tipovačka 23/24 #42: Nottingham – LFC (PL)

52
530

Po pohárových zápasoch sa presúvame naspäť do Premier League, kde budeme tipovať zápas Liverpoolu FC na pôde Nottinghamu Forest FC.

PL 23/24 (2.3.), City Ground, Nottingham

Nottingham Forest FC - LIVERPOOL FC; 16.00


kto s kým: 17. vs 1.
rozhodca: Paul Tierney
TV: Canal+ Sport 1 (SK/CZ)
streams: livetv, vipleague, footybite, totalsportek

NFFC absencie

(5) N. Tavares - nešpecifikované, Ch. Wood - stehno, Aina- nešpecifikované, I. Sangaré - koleno, Boly - nešpecifikované

LFC absencie

(14) Bajčetić - lýtko, Matip - koleno, Doak - koleno, Szoboszlai - stehno (otázny štart), Alexander-Arnold - koleno, Thiago A. - stehno, Alisson - stehno, Jota - koleno, C. Jones - členok, D. Núñez - nešpecifikované (otázny štart), Salah - sval (otázny štart), Gravenberch - členok, Endō - členok (otázny štart), An. Robertson - viróza (otázny štart)

Zaujímavosti a priebežné poradie

 • V uplynulom kole sa zapojilo do tipovačky 43 tipérov. Väčšina z nich (40 ľudí) správne určila víťazstvo a postup LFC, 2 ľudia tipovali remízu a našiel sa aj suflo, ktorý dokonca skúsil zvoliť víťazstvo hosťujúceho tímu.
 • Presný výsledok zápasu so Southamptonom (3:0) bol uhádnutý dvakrát a podarilo sa to tipérom Dodesovi a jirkovi1618. Bez bodu v tomto kole zostali Burton a MajkLFC.
 • Body v kategórii strelec aj asistent boli získané napriek netradičným menám z juniorky. Strelca v zápase Dannsa uhádli 4 tipéri. Body za asistenta v zápase získalo 15 tipérov.
 • Tipérom uplynulého kola sa stal jirka1618, ktorý získal 90 bodov za presný výsledok aj asistenciu v zápase.
 • Nastala aj zmena na pozícii priebežného lídra tipovačky, kde Steva3465 (1610 bodov) vystriedal Lukyo (1630 bodov). Tipér kola jirka1618 je zároveň priebežne najlepším tipérom zápasov FA Cupu.

Southampton zdolali tínedžeri a LFC je vo štvrťfinále FA Cupu. Koumas rozhodol, Danns dal dva góly, mladí lietajú

Priebežné poradie a ďalšie štatistiky nájdete prostredníctvom jedného z nasledovných odkazov: TABUĽKA (www.lfc1892.net)

Pravidlá tipovačky

 • Pred každým zápasom bude na stránke www.lfc1892.net vydaný článok s nadpisom
  „Tipovačka 2023/24…“.
 • Do komentárov je nutné napísať svoj tip obsahujúci skóre, strelca a asistenta v znení:
  „LFC – NUFC 2:0 Nunez (Alexander-Arnold)“ (ak Liverpool hrá doma) alebo
  „NUFC – LFC 1:3 Salah (Robertson)“ (ak Liverpool hrá vonku).
  Vzor pridaného tipu nájdete nižšie (Pedro8 tipoval víťazstvo Liverpoolu 2:1, za strelca
  zvolil Salaha a ako asistenta tipoval Robertsona).
  Tu považujem za potrebné zdôrazniť, že je nutné tipovať podľa priloženého vzoru a každý nejasný tip (napr. ak nebude jasné, kto sa tipuje za strelca a kto za asistenta) bude považovaný za neplatný!
 • Tipuje sa výsledok po 90 minútach zápasu, v prípade predĺženia (nebavíme sa o Premier League a skupinovej fáze európskej súťaže) sa počíta stav po 90 minútach. Taktiež platí, že pri tipovaní výsledku 0:0 nič nebráni tomu, aby tipér zvolil v zápase aj strelca a asistenta.
 • Pri tipovaní strelca/asistenta sa do úvahy berie akýkoľvek hráč LFC aj hráč súpera, ktorý v danom zápase strelí gól (okrem penaltového rozstrelu), prípadne prihrá na gól (nemusí ísť o ten istý gól!). Zároveň podotýkam, že je možné v jednom kole tipovať rovnakého hráča za strelca aj asistenta. Pre bodovanie je rozhodujúce, na akej pozícii daný hráč nastúpil!
 • Pokračujem v osvedčenom systéme deadline pre tipovanie. Posledné tipy, ktoré sa berú do úvahy, sú tie, ktoré budú natipované najneskôr 2 hodiny (120 minút!) pred výkopom, t.j. do zverejnenia zostáv pre daný zápas (ak teda napr. zápas Chelsea – LFC začína o 21:00 hod, je potrebné odovzdať tip najneskôr o 19:00 hod.). Zároveň platí, že tipér môže svoj tip akokoľvek upravovať a meniť v rámci komentáru kedykoľvek až do uplynutia deadlinu pre tipovanie.
 • V záujme eliminácie neaktívnych zaregistrovaných tipérov sa zavádza nové pravidlo:
  V prípade neaktivity registrovaného tipéra v trvaní 10 zápasov bez zaslaného tipu bude daný neaktívny tipér vyradený z evidencie a štatistík tipovačky!
 • Priebežné výsledky spolu so zaujímavými štatistikami nájdete vždy v nasledujúcom článku tipovačky. V ďalšom článku, ktorý možno očakávať niekoľko dní pred prvým zápasom LFC, budú môcť registrovaní tipéri odovzdať svoj prvý tip v sezóne 2023/2024.

Bodovanie

Body budú udeľované nasledovne:

 • správny výsledok (skóre) zápasu + 60 bodov (ak tipér uhádne presný výsledok zápasu, už sa mu nepripočítava 20 bodov za správny tip),
 • správny tip na víťaza (prípadne remízu) + 20 bodov,
 • správny strelec gólu v zápase (brankár / obranca) + 40 bodov
  správny strelec gólu v zápase (záložník / útočník) + 20 bodov
  (nemusí ísť o víťazný, prvý ani posledný gól),
 • správny asistent na gól v zápase (brankár / obranca) + 30 bodov
  správny asistent na gól v zápase (záložník / útočník) + 20 bodov
  (asistent = ktorýkoľvek hráč, ktorému sa podarí prihrať na gól),
 • tip výsledku, ktorý ušiel o gól + 10 bodov (napr. duel skončí 3:1 a tipér zvolil výsledok 2:1, získava 20 bodov za správny tip a 10 bodov za to, že bol veľmi blízko
  k správnemu výsledku).

V jednom kole teda môže tipér získať maximálny počet bodov v rozmedzí 100 – 130 bodov.

Ceny pre víťazov

V našej tipovačke nejde o ceny, tipujeme pre zábavu. Napriek tomu v nasledujúcej sezóne opäť ponúkame zaujímavé ceny pre troch najlepších tipérov. O čo teda budeme súťažiť?

  • 1.miesto = lopta LFC s podpismi
  • 2.miesto = peňaženka LFC
  • 3.miesto = puzzle LFC 100