V Singapure víťazne. LFC sa s Áziou lúči peknými gólmi a výhrou nad Crystal Palace

25
2216

Dva góly v sieti súpera, ani jeden v liverpoolskej. The Reds v druhom prípravnom zápase na turné v juhovýchodnej Ázii porazili ligových The Eagles.

Príprava 22/23 (15.7.), National Stadium, Singapur

LIVERPOOL FC - Crystal Palace FC 2:0 (1:0)


góly: 12. J. Henderson (H. Elliott), 47. Salah (Alexander-Arnold)
ŽK:
ČK:
rozhodca:
TV: LFC TV, Sport 2 (CZ)
streams: livetv, totalsportek, vipleague

LFC zostava

Adrián (46. H. Davies, 77. Mrozek) - Milner (46. Alexander-Arnold, 77. Mabaya), I. Konaté (46 van Dijk, 77. N. Phillips), Matip (46. van den Berg, 77. R. Williams), Tsimikas (46. Robertson, 77. L. Chambers), J. Henderson (46. Fabinho, 77. Bajčetić), C. Jones (46. N. Keïta, 77. Morton), H. Elliott (46. Thiago A., 77. B. Clark), Oxlade-Chamberlain (44. Clarkson, 46. F. Carvalho), L. Díaz (46. D. Núñez, 77. J. Norris), Firmino (46. Salah)

Mrozek, H. Davies - Fabinho, van Dijk, Thiago A., N. Keïta, Salah, Robertson, D. Núñez, F. Carvalho, Bajčetić, R. Williams, N. Phillips, B. Clark, Mabaya, Clarkson, Alexander-Arnold, van den Berg, J. Norris, Morton, L. Chambers

CPFC zostava

Guaita - Clyne (72. Akinwale), J. Ward (66. Raymond), F. Andersen (66. J. O'Brien), Mitchell (66. Adaramola), Rak-Sakyi (72. Siddik), Milivojević (66. M. Boateng), Ki. Phillips, J. Ayew (66. Ebiowei), Mateta (73. Rodney), Édouard (73. Street)

Butland, Matthews - Rodney, Quick, J. O'Brien, Siddik, Adaramola, M. Boateng, Raymond, Ozoh, Banks, Ebiowei, Street, Akinwale, Ola-Adebom

The Reds sa teraz presúvajú do Nemecka, konkrétne do Lipska, kde vo štvrtok 21.7. odohrajú ďalšie priateľské stretnutie proti miestnemu RasenBallsport. Výkop v Red Bull Aréne je naplánovaný na 19.15 h.

V červenom Harvey Ellliott. (foto: Twitter)

1. polčas

V 9. min priamy kop Crystal Palace z pravého kraja 16-ky. Na Milivojevićov center si naskočil Édouard, ale z 8 m hlavou Adriána neprekonal. O 120 sekúnd neskôr Firmino spracoval ťažkú loptu v 16-ke súpera, dal ju späť C. Jonesovi, ten sa tiesnený dostal do zakončenia, ale vybojoval „len“ roh.

12. min a Matip postup na 16-ke nákop za seba, kde bol H. Elliott, ten sa pozrel, dal spätnú prihrávku na 16-ku J. Hendersonovi a kapitán z prvej trafil – 1:0.

Potom pomerne nudná 10-minútovka, v 21. min brejk Tsimikasa s kvalitným centrom na zadnú tyč Firminovi, ale brazílsky útočník hlavou v dobrej pozícii netrafil bránu!

Nasledovala ďalšia hluchá pasáž, ktorá trvala približne štvrťhodinu. Liverpool počas nej kontroloval zápas, ale keďže upadlo aj tempo, The Eagles nemali problém s defenzívnou činnosťou, resp. zastavovať hráčov súpera.

37. min priniesla rýchlu kombináciu Milner – Firmino – H. Elliott, posledný menovaná sa dostal v pokutovom území v sľubnej pozícii do zakončenia ale slabšou pravou nohou zle trafil loptu a tá skončila mimo bránu.

42. min a brejk The Reds, Oxlade-Chamberlain vystrelil z 13 m, ale Guaita na 2x loptu chytil. Liverpoolsky záložník sa krátko na to posadil na trávnik naznačujúc zdravotný problém. Na trávnik sa tak dostal mladý záložník Clarkson.

James Milner (v červenom) nastúpil na poste pravého obrancu. (foto: Twitter)

2. polčas

Klopp poslal do druhej 45-minútovky komplet novú 11-ku. Už v 46. min bol Thiago A. v dobrej pozícii na 16-ke zblokovaný.

Liverpool ale zostal pri lopte, Alexander-Arnold vtipne narazil Salahovi, ktorého pokus z hranice 16-ky skončil aj za pomoci teču v bráne. The Reds teda viedli od 47. min 2:0.

V 49. min Dlhá lopta na Salaha, ktorý ju na bránkovej čiare stihol, následne vyzval k zakončeniu D. Núñeza, ale Guaita ho vychytal!

54. min a šanca J. Ayewa, ktorý sa dostal na zadnej tyči k zakončeniu, ale Robertson jeho pokus zrazil na roh. V 66. min 5 striedaní v podaní manažéra CPFC Patricka Vieiru.

V 69. min akcia LFC, F. Carvalho sa dostal vo vnútri 16-ky 14 m od brány k zakončeniu, ale jeho technickú strelu na vzdialenejšiu tyč Guaita pekne vyrazil! 

73. min ponúkla Ďalších 6 zmien v zostave The Eagles, Liverpool kontroval v 77. min a až na Salaha a F. Carvalha nezostal na trávniku ani jeden hráč, ktorý nastúpil do II. polčasu.

V 3. minúte nastavenia pekná akcia Merseysiders, Morton sa dostal 14 m od brány k zakončeniu, ale v sľubnej pozícii loptu zle trafil.

Fabinho (v červenom) v súboji s Jadanom Raymondom. (foto: Twitter)

Tradične maximálne profesionálny prístup Jamesa Milnera.

Smola Oxlada-Chamberlaina, ktorý sa v závere I. polčasu zranil.

Prvé minúty v preseason pre Seppa van den Berga, ktorý za 22 minút ukázal pár dobrých momentov vrátane bojovnosti. 

Darwin Núñez sa po príchode do LFC celkom pochopiteľne hľadá. Lebo si zvyká na nové prostredie, iný herný štýl, nasadenie. Síce mu to ani dnes nešlo, ale práve príprava a tréningy sú na to, aby si čo najskôr zvykol.

Fábio Carvalho po tom, ako v dueli s Man Utd (0:4) nastrelil tyčku povedal, že z ďalšej šance už gól dá. Mal ju v 69. min, ale Guaita jeho pekný pokus zo 14 m vytlačil na roh.

Adrián (7) - Mal minimum práce, s tým, čo chytiť mal, si poľahky poradil 

Milner (7) - Neoblomný, poctivý pracant, ktorý neuhne zo súboja ani v prípravnom zápase. Ako pravý obranca podporoval úrok, často sa ale vďaka rozostaveniu ocital v strede poľa.

Matip (7) - Nemal problémy, hral tak, ako sme u neho zvyknutí.

I. Konaté (7) - Zvládol zo 2-3 ťažšie súboje, je fyzicky veľmi zdatný a je to vidieť. 

J. Henderson (7) - Strelil pekný gól, ktorý je zároveň aj rozhodujúcim, v strede poľa mal defenzívnejšie úlohy, ktoré si zastal. 

C. Jones (6) - Stále výkonmi osciluje medzi ľahkým podpriemerom a ľahkým nadpriemerom. Priemerný bol aj v dueli proti CP. 

H. Elliott (7) - Peknou asistenciou vyzval J. Hendersona ku skórovaniu. Snažil sa hrať, vymýšľať, nešetril krokom.

Oxlade-Chamberlain (5) - Nevýrazný. Vlastne ako skoro vždy, keď hrá za LFC. V závere polčasu mal smolu, keď sa zranil. 

Firmino (6) - Snažil sa o medzihru, snažil sa spájať obe svoje krídla i útok so zálohou. Mal už ale aj lepšie zápasy.

L. Díaz (7) - Bojovný chalan, ktorý nesebčí, ktorý hrá pre tím. 

Clarkson (nehodnotený) 

H. Davies (nehodnotený) 

Alexander-Arnold (nehodnotený) 

van Dijk (nehodnotený) 

van den Berg (nehodnotený) 

Robertson (nehodnotený) 

N. Keïta (nehodnotený) 

Thiago A. (nehodnotený) 

Fabinho (nehodnotený) 

Salah (8) - Hneď jeho prvý pokus skončil v bráne. Aj keď toto ešte ani náhodou nie je jeho výkonnostný peak, veď len naberá kondíciu a herný rytmus, mal niekoľko zaujímavých momentov, navyše miestami nešetril krokom.

D. Núñez (nehodnotený) 

F. Carvalho (6) - Snahu mal, aj jednu veľmi peknú strelu v dobrej pozícii, inak priemerný. Samozrejme na jeho výkon mal dopad fakt, že polovicu druhej 45-minútovky hral s inými spoluhráčmi ako v tej zvyšnej.

Mrozek (nehodnotený) 

Mabaya (nehodnotený) 

N. Phillips (nehodnotený) 

R. Williams (nehodnotený) 

L. Chmbers (nehodnotený) 

Morton (nehodnotený) 

Bajčetić (nehodnotený) 

J. Norris (nehodnotený) 

B. Clark (nehodnotený) 

Mohamed Salah