I. polčas hodený za hlavu, LFC otočil duel na pôde Villarrealu a je vo finále LM!

28
2333

V I. polčase nás hráči laxným prístupom a množstvom nepresností dokázali mnohých vytočiť do nepríčetna, LFC dokonca stratil 2-gólový náskok z prvej konfrontácie. V druhej 45-minútovke to ale bol starý-dobrý Liverpool, ktorý tromi gólmi otočil duel a ide sa do Paríža!

Champions League 21/22 (3.5.), Estadio de la Cerámica, Villarreal

Villarreal CF - LIVERPOOL FC 2:3 (2:0)

góly: 3. Dia, 41. Coquelin - 62. Fabinho (Salah), 67. L. Díaz (Alexander-Arnold), 74. Mané (N. Keïta)
ŽK: Capoue 2x, Lo Celso, P. Torres - Alexander-Arnold
ČK: 85. Capoue
rozhodca: Danny Makkelie (NED)
TV: Premier Sport 2 (SK/CZ)

VCF zostava

Rulli - Foyth, R. Albiol (79. Aurier), P. Torres, Estupiñán (79. Trigueros), Lo Celso, Parejo, Capoue, Coquelin (69. Pedraza), G. Moreno (69. Chukwueze), Dia (79. Alcárer)

lavička: Asenjo, F. Jørgensen - M. Gaspar, Alcárer, Iborra, Chukwueze, Trigueros, R. Peña, Mandi, M. Gómez, Pedraza, Aurier

Alisson - Alexander-Arnold, I. Konaté, van Dijk, Robertson (79. Tsimikas), Fabinho (84. Milner), Thiago A. (79. C. Jones), N. Keïta (79. J. Henderson), Salah, Jota (46. L. Díaz), Mané

lavička: Kelleher - Milner, J. Gomez, J. Henderson, Oxlade-Chamberlain, C. Jones, Minamino, Tsimikas, L. Díaz, Origi, Matip, H. Elliott

Keď sme inkasovali už v 3. minúte, keď po Alissonovom strete s Lo Celsom sa v 37. min nekopala penalta, keď dal Coquelin v 41. min na 2:0, čím zmazal liverpoolsky náskok z Anfieldu, nebolo nám viacerým všetko jedno. Neveriacky krútiť hlavou, sem-tam nejaké to sprosté slovo a klepať si po čele bolo na programe dňa.

Klopp však cez prestávku svojich zverencov upokojil, namotivoval a keď domáci postupne začali fyzicky odpadať, bolo čoraz zrejmenšie, že aj napriek prvopolčasovej katastrofe do finále Champions League postúpime. A stalo sa nielen to, ale aj zápasový obrat, ktorý prišiel po góloch Fabinha, striedajúceho L. Díaza a Maného.

Za posledných 5 rokov si po tretí raz zahráme o „ušatú trofej“. Ide sa do Paríža, vážení!

A vo finále Champions League nás čaká úspešnejší z dvojice Real Madrid – Manchester City.

Radosť hráčov Liverpoolu. Zľava Robertson, Mané a Thiago A. (foto: Twitter)

Ligový boj o titul pokračuje. V sobotu 7.5. hostíme na Anfielde Tottenham, ktorý usiluje o miestenku do Ligy majstrov. LFC však potrebuje výhru. Výkop je naplánovaný na 20.45 h.

1. polčas

Liverpool vstúpil do zápasu profesorsky, bez patričného zanietenia, ako keby si hráči do jedného mysleli, že sa odveat na trávniku Villarrealu už len dohrá. Ideálne s prstom v nose.

Lenže v 3. min zľava odcentroval na zadnú tyč Estupiñán (N. Keïta sa len pozeral), Robertson neprečíta pohyb Capoueho, ten síce loptu netrafil dobre, ale tá sa dostala k Diovi a domáci razom viedli 1:0.

Boulaye Dia. (foto: Twitter)

The Reds pokračovali v nevýraznom výkone, navyše do neho zakomponovali množstvo nepresných prihrávok, niekedy to vyzeralo, že Thiago A., I. Konaté, čo Fabinho nevedia ani poriadne prihrať.

10. min ponúkla priamy kop Robertsona z 23 m, Jota sa dostal v 16-ke do zakončenia, ale lopta ho skôr trafila, Portugalčan bol navyše poriadne zaskočený, a tak sa kopalo od Rulliho brány.

O necelých 120 sekúnd na to závar na 16-ke LFC, lopta sa odrazila 17 m od brány k Parejovi, jeho pokus skončil cc meter a pol vedľa. V 16. min Estupiñánov center z ľavej strany a šanca G. Morena, ktorý ale nehalvičkoval v 5-ke dobre a obrana LFC si poradila.

24. min a dlhá lopta na Salaha, ten z pravej strany centroval do šance nabiehajúcemu Jotovu, ale prihrávku mu dal „na päty“, a tak si domáci gólman poradil, resp. sa pískal Portugalčanov faul.

37. min, N. Keïta prihral dozadu, ale len súperovi, G. Moreno vysunul Lo Celsa a ten si po kontakte s Alissonom pýtal penaltu. Rozhodca Makkelie ani VAR však jeho prianie nesplnili.

Villarreal sa ale predsa len druhého gólu dočkal. Robertson nechal v 41. minúte odcentrovať Capoueho, Francúzovmu centru do 5-ky sa Alexander-Arnold len prizeral a Coquelin hlavou trafil – 2:0 a španielsky tím je v hre o postup do finále! Skóre v oboch zápasoch je aktuálne 2:2!

Francis Coquelin. (foto: Twitter)

2. polčas

Jürgen Klopp podľa všetkého dal svojim zverencom cez prestávku poriadne kvapky, pretože do druhej 45-minútovky vstúpil úplne iný Liverpool – ten, ktorý posledné mesiace máme tak radi.

V 48. min faul na Naybiho Keïtu, Alexander-Arnold poslal z priameho kopu z 22 m loptu na zadnú tyč, kde bol ale Mané príliš zaskočený.

V 55. min odvážny pokus Alexandra-Arnolda z 25 m, ktorý tečoval Coquelin a lopta skončila na brvne!

O 90 sekúnd neskôr tlak LFC, nasledovala dlhšia kombinácia našich, Salah prihral Fabinhovi a Brazílčan v 16-ke z uhla necentroval, ale vystrelil a dostal popod Rulliho nohy loptu do siete – 2:1.

Fabinho (vľavo) Salah. (foto: Twitter)

V 66. min lopta doľava na L. Díaza, Kolumbijčan sa uvoľnil cez 2 protihráčov, jeho strelu v dobrej príležitosti ale zrazil na roho R. Albiol, pričom lopta ešte „lízla“ tyčku!

Nasledoval roh The Reds a hlavička I. Konatého, ktorá šla mimo brány.

V 67. min akcia hostí, N. Keïta pekne doprava Alexandrovi-Arnoldovi, ktorý videl v 16-ke L. Díaza a tentoraz ľavačkou poslal presný center na hlavu spoluhráča a kolumbijský forward dostal popod Rulliho nohy loptu do brány – 2:2.

74. min, otvorená obrana „žltej ponorky“, N. Keïta z vlastnej polovice do brejku Manému, ktorý si obhodil mimo 16-ku vybiehajúceho Rulliho i následne Foytha a do prázdnej brány dokonal obrat – 2:3.

Sadio Mané. (foto: Twitter)

V 77. min priamy kop Villarrealu z pravej hranice 16-ky, Parejo ale netrafil bránu. 81. min a Rulliho obrovská hrúbka v 16-ke, keď pressovaný stratil loptu, šanca pre striedajúceho C. Jonesa, ktorý ale z prvej z 10 m trafil len domáceho gólmana!

O pár sekúnd dlhá lopta na Salaha, Rulli vybehol na ľavý kraj 16-ky a bol úspešný. V 85. min druhý žltý faul Capoueho (tentoraz na C. Jonesa) a domáci futbalista v zápase predčasne skončil.

89. min brejk The Reds, L. Diaz, MAnému, ten do šance Salahovi, ale Egypťan sa pošmykol a zakončil výrazne vedľa!