Repre watch: Mané, J. Henderson, Robertson a Origi zranení, N. Williams s gólom

97
3246

Kloppovi po dvoch neúspešných ligových zápasoch znova odišla na reprezentačné zrazy polovička kádra. V Kirkby tak ostalo minimum hráčov, s ktorými by náš trénerský staff mohol pracovať na odstránení chýb, ktorých sme sa dopustili v zápasoch s Brightonom a WHU. (AKTUALIZOVANÉ!!!)

V tomto článku vám ako už tradične budeme prinášať aktualizovaný prehľad účinkovania našich hráčov v reprezentačných zápasoch.

Alisson a Fabinho

Ani nevydarený zápas s „kladivármi““ neznamenal stratu istej pozície v bráne brazílskej reprezentácie. Brazílčania porazili Kolumbiu 1:0 a Alisson si pripísal ďalšie čisté konto. Fabinho sledoval zápas iba z lavičky. Firmino vzhľadom na zranenie stehenného svalu ostal v Liverpoole a na zraz necestoval.

„Kanárici“ s Alissonom v bráne neinkasovali ani v derby s Argentínou (0:0), celé stretnutie odohral aj Fabinho, ktorý navyše dostal žltú kartu.

Alisson Becker v drese brazílskej repre (zdroj.TIA)

Takumi Minamino

Taki nastúpil v základnej zostave Japonska a podieľal sa asistenciou na dôležitom víťazstve 1:0 nad Vietnamom. Výhra Japoncom zabezpečuje takmer istý priamy postup na majstrovstvá sveta do Kataru.

Taki v drese japonskej reprezentácie

Sadio Mané

Senegalský snajper Sadio Mané striedal v remízovom zápase 1:1 s Togom už v 28. minúte pre zranenie rebra. Jeho zranenie podľa posledných správ nie je vážne a bol striedaný z preventívnych dôvodov.

Sadio Mané v drese Senegalu

Kostas Tsimikas

Grécky fullback Kostas Tsimikas odohral 90 minút v zápase proti Španielsku, v ktorom domáci podľahli 0:1 hosťom z Pyrenejského polostrova.

Diogo Jota

V zápase Portugalska v Írsku (0:0) strávil Diogo Jota celý čas medzi náhradníkmi.

Portugalsko následne prehralo doma so Srbskom v súboji prvých dvoch tímov A-skupiny 1:2 gólom Mitrovića z 90. minúty a na MS zatiaľ nejde.

Jota odohral 83 minút.

Caoimhín Kelleher

V spomenutom zápase s Portugalskom bol v nominácii Írska aj Caoimhín Kelleher, ktorý ale presedel duel na lavičke. Rovnako tak aj ďalší v Luxembursku, kde Íri vyhrali hladko 3:0.

Virgil van Dijk

Celé stretnutie Oranjes v Čiernej Hore s remízovým koncom (2:2) odohral holandský kapitán Virgil van Dijk.

Holanďania si tak na postupovú definitívu do Kataru ešte museli počkať do zápasu s Nórskom, ktorý na domácej pôde zvládli 2:0. Liverpoolsky stopér si pripísal plný hrací čas.

Mohamed Salah

Náš hviezdny zakončovateľ Mo Salah nástúpil v domácom zápase proti Angole v základnej zostave.

Hostia vyhrávali už 2:0, ale dve Salahove asistencie znamenali, že domáci nakoniec zachránili aspoň bod po remíze 2:2.

V konfrontácii s Gabonom (2:1) prišiel Salah na trávnik v 59. minúte.

Andy Robertson

Škótsky kapitán Roberson dokázal so svojím tímom v Moldavsku uhrať dôležité víťazstvo 2:0, a priblížil tak Škótsko k účasti na majstrovstvách sveta. Andy odohral celý zápas.

Druhý duel zverencov ex-kouča LFC Steva Clarka priniesol rovnaký výsledok, tentoraz „padli“ Dáni. Robertson odohral 79 minút, a to hlavne preto, že sa zranil.

Andy Robertson ošetrovaný v dueli s Dánskom (2:0). Ľavý bek napokon duel nedohral. (foto: Twitter)

Jordan Henderson a Trent Alexander-Arnold

Angličania deklasovali vo Wembley Albánsko 5:0, keď žiaril najmä trojgólový Kane.

Jordan Henderson nastúpil v základnej zostave. S gólom a asistenciou bol jedným zo strojcov víťazstva.

Alexander-Arnold striedal v závere zápase R. Jamesa a odohral 25 minút.

Tréner Albionu Southgate po zápase povedal, že kapitán LFC utrpel malé zranenie.

Jordan a Trent po víťaznom zápase 5:0 nad Albánskom

V druhom zápase aktuálneho repre okna vyhrali Angličania na pôde San Marína viac než jednoznačne 10:0, Trent Alexander-Arnold má na konte plný počet minút, navyše prihral na 3 góly!

Neco Williams

Mladý krajný bek, ako to je v repre dobrým zvykom, odohral duel na ľavej a nie pravej strane obrany, kde je jeho miesto v klube.

Neco Williams si pri domácej výhre Walesu nad Bieloruskom 5:1 pripísal nielen kompletnú minutáž, ale v 20. min aj skóroval.

Divock Origi

Belgicko remizovalo na záver kvalifikácie o MS 22 v Cardiffe s Walesom 1:1, pričom šlo aj o súboj liverpolskych parťákov Origi vs N. Williams.

Domáci krajný obranca Neco Williams strávil na trávniku čas od prvého do posledného hvizdu, naopak útočník Origi bol síce v základe, ale pre zranenie nohy zišiel v 59. minúte.