Prvé semifinále s Arsenalom je preložené, LFC stráca domácu výhodu

13
2779

Semifinálová konfrontácia v rámci aktuálnej edície Carabao Cupu sa nezačne v Londýne, ale v Liverpoole.

Ako sme už aj na lfc1892.net informovali, do prvého semifinálového duelu semifinále najmenej rešpektovanej súťaže, ktorý sa mal odohrať vo štvrtok 6.1. 2022, zasiahol tzv. covid outbreak, inak povedané korona, či epidémia sa začala naplno šíriť aj v AXA Training Centre, čo malo za následok zatvorenie jeho brán.

V LFC sa šíri covid. Klub žiada preložiť prvé semifinále s Arsenalom

Liverpoolski hráči, keď v spomenutom komplexe trénujú, boli okamžite poslaní domov. Bližšie číslo o nových infikovaných nemáme, istota ale je, že covid-19 „chytil“ Kloppovho asistenta Pepa Lijndersa, takže v karanténe už nie je len nemecký manažér The Reds,m ale aj jeho najbližší spolupracovník.

Popri trénerskej dvojici sú pre koronavírus out aj Alisson, Firmino a Matip. To už sme ale vedeli na prelome rokov, to je aj dôvod, prečo spomínaní futbalisti vynechali novoročný ligový šláger na Stamford Bridge s Chelsea (2:2).

Začína sa na Anfielde, odveta v Londýne bude 20.1.

The Reds tak pred semifinále Ligového pohára prichádzajú o výhodu domáceho prostredia, pretože odveta sa mala hrať na Anfielde. Takto sa začne v Liverpoole a Emirates Stadium bude dejiskom druhého zápasu.

Všetko zlé je na niečo dobré, hovorí sa, a tak by Merseysiders mohli mať práve v odvete, ktorá je naplánovaná na 20.1. 2022 s výkopom o 20.45 h, už o čosi viac hráčov k dispozícii, veď súčasne ich absentuje podľa oficiálnych info 11.

Okej, Salah, Mané, N. Keïta budú stále na Africkom pohári, Origi, Minamino, H. Elliott a N. Phillips by ale mohli byť o čosi bližšie k návratu na trávnik. Rovnako tak aj aktuálne covidom infikovaní Alisson, Firmino a Matip, hráči, ktorí boli spomenutí vyššie.

Momentálne teda neplatí, čo sa píše v titulku preview a Liverpool do Londýna nateraz necestuje.

LFC ide do Londýna, kde inkasuje a stráca. Arsenal sa toho chce v League Cupe chytiť