Stats pred zápasom: Neutrálna pôda LFC v League Cupe straší. Chelsea tiež

27
2838

Kloppovi zverenci sa v nedeľu (27.2.) predstavia vo Wembley vo finále Ligového pohára proti Chelsea. Tuchelovi zverenci už v tejto sezóne získali dve trofeje a to v auguste Európsky Superpohár a tento mesiac vyhrali MS klubov.

LFC team info

ABSENCIE (3) Jota - členok (otázny štart), Firmino - triesla, Thiago A. - nešpecifikované, zranil sa pri rozcvičke

Kloppova bilancia v Ligovom pohári vo farbách LFC:

Manažér Jürgen Klopp  vedie The Reds v siedmej edícii Ligového pohára. Hneď vo svoje prvej sezóne 2015/16 sa prebojoval s LFC do finále. Aj v 2016/17 sa Nemcovi podarilo dostať pomerne ďaleko, do semifinále.

Potom prišli dve zaváhania v sezónach 2017/18 a 2018/19 hneď v prvom kroku sezóny, ktoré znamenali stopky v 3. kole. Sezóna 2019/20 bola už pre Kloppa úspešnejšia, podarilo sa dostať do štvrťfinále. Ročník 2020/21 priniesol postup iba do osemfinále.

Takumi Minamino (v červenom) v súboji s Norwihom. (foto: Twitter)

V prebiehajúcej sezóne 2021/22 sme začali v 3. kole výhrou 3:0 v Norwichi dvoma gólmi Minamina  a jedným Origiho. Nasledovalo 4. kolo opäť vonku s druholigovým Prestonom, kde sa o výhru 2:0 gólovo postarali znovu Minamino a Origi.

Potom už prišla veľká štvrťfinálová „bitka“ na Anfielde s Leicestrom, keď LFC po 1. polčase prehrával už 1:3. Po štvornásobnom prestriedaní sa podarilo vyrovnať na 3:3 po góloch Oxlada-Chamberlaina, Jotu a Minamina, ktorý vyrovnal v nastavenom čase. V penaltovom rozstrele boli úspešnejší Kloppovi zverenci a po výsledku 5:4 sa ocitli v dvojzápasovom semifinále.

Narazili na londýnsky Arsenal. V prvom zápase doma The Reds uhrali iba remízu 0:0. No v odvete na Emirates Stadium dvoma gólmi Dioga Jota vyhrali 2:0 a mohli sa tešiť z postupu do finále tohtosezónnej edície Carabao Cupu.

Jürgen Klopp. (foto: Twitter)

Sumár: Takže postupne finále, semifinále, potom dva razy 3. kolo, štvrťfinále, osemfinále a teraz znovu finále.

To sú výsledky Jürgen Kloppa v League Cupe počas jeho 7 sezón na lavičke LFC. Chýba už len celkový triumf.

Podarí sa to v nedeľu (27.2.) nemeckému manažérovi The Reds dosiahnuť trofej, ktorá mu ešte v jeho zbierke chýba?

Bilancia celkovo: 23 zápasov, z toho 12 výhier, 5 remíz, 6 prehier, skóre 46:25, úspešnosť 59%.

2. kolo: 1 zápas, 1 výhra, skóre 5:0, úspešnosť 100%.

3. kolo: 6 zápasov, 4 výhry, 0 remíz, 2 prehry, skóre 16:6, úspešnosť 67%.

osemfinále: 5 zápasov, 3 výhry, 2 remízy (z toho 1 výhra a 1 prehra na 11m), skóre 10:6, úspešnosť 73%.

štvrťfinále: 4 zápasy, 2 výhry, 1 remíza (z toho 1 výhra na 11m), 1 prehra, skóre 11:9, úspešnosť 58%.

semifinále: 6 zápasov, 2 výhry, 1 remíza, 3 prehry, skóre 3:3, úspešnosť 39%.

finále: 1 zápas, 1 remíza, skóre 1:1, prehra na penalty.

• Bilancia doma: 11 zápasov, 4 výhry, 4 remízy, 3 prehry, skóre 17:13, úspešnosť 48%
  • Bilancia vonku: 11 zápasov, 8 výhier, 0 remíz, 3 prehry, skóre 28:11, úspešnosť 73%
  • Bilancia neutrálne ihrisko: 1 zápas, 0 výhra, 1 remíz, 0 prehier, skóre 1:1, neúspešné finále
Trofej, ktorú získa víťaz Ligového pohára. (foto: Twitter)

Pod Kloppom strelili hráči The Reds v Ligovom Pohári celkom 46 gólov.

Najviac gólov zaznamenal Divock Origi – 11, Sturridge sa presadil 7-krát a Minamino 6x. Jota zaznamenal 3 presné zásahy, po 2 razy sa trafili do siete C. Jones, Milner, Oxlade-Chamberlain, Coutinho a Ibe. Po jednom presnom zásahu majú na svojom konte Firmino, Woodburn, Grujić, Klavan, Shaqiri, Clyne a  Hoever.

Vlastné góly boli dva, Mustafi z Arsenalu na Anfielde a Naylor z Burtonu na ich pôde.

Sadio Mané (v červenom) v súboji s Césarom Azpilicuetom. (foto: Twitter)

Liverpool FC v histórii Ligového pohára proti The Blues:

The Reds sa doteraz stretol s Chelsea FC celkom 8-krát.

Historický prehľad vzájomných konfrontácií:

1. Sezóna 1977/78, 2. kolo, doma na Anfielde výhra 2:0 (1:0), góly Dalglish a Case. Manažér bol Bob Paisley.
  2. 2000/01, 3. kolo, doma výhra 2:1 (1:1), góly Murphy a Fowler. Manažérom LFC v sezóne bol Gérard Houllier.
  3. 2004/05, finále na Millenium Stadium v Cardiffe prehra The Reds 2:3 po predĺžení, po 90 minútach 1:1 (0:1), góly J. A. Riise a A. Núñez. Manažérom bol Rafa Benitez.
  4. 2007/08, 5. kolo, vonku na Stamford Bridge prehra 0:2 (0:0). Manažérom bol Rafael Benítez.
  5. 2011/12, 5. kolo, vonku výhra 2:0 (0:0), góly Rodriguez a Kelly. Manažérom bol v sezóne Kenny Dalglish.
  6. 2014/15, semifinále 1. zápas, doma remíza 1:1 (0:1), gól Sterling. Manažérom bol Brendan Rodgers.
  7. 2014/15, semifinále opak. zápas, vonku prehra 0:1 po predĺžení. Manažér bol v sezóne Brendan Rodgers.
  8. 1989/90, 3. kolo, doma prehra 1:2 (0:0), gól Manažérom bol Jürgen Klopp.

Bilancia celkovo: 8 zápasov, 3 výhry, 1 remíza, 4 prehry, skóre 10:10, úspešnosť 42%.

• Bilancia doma: 4 zápasy, 2 výhry, 1 remíza, 1 prehra, skóre 6:4, úspešnosť 58%
  • Bilancia vonku: 3 zápasy, 1 výhra, 0 remíz, 2 prehry, skóre 2:3, úspešnosť 33%
  • Neutrálne ihrisko: 1 zápas, 1 prehra, skóre 2:3, úspešnosť 0%
  • Bilancia 1. polčasu: 8 zápasov, 2 výhry, 5 remíz, 1 prehra, skóre 3:2, úspešnosť 46%
  • Bilancia 2. polčasu: 8 zápasov, 4 výhry, 1 remíza, 3 prehry, skóre 6:5, úspešnosť 54%
  • Predĺženie: 2 zápasy, 2 prehry, skóre 1:3, úspešnosť 0%

Z bilancie vyplýva, že v predĺžení a na neutrálnom ihrisku je bilancia LFC proti CFC mizerná.

Kenny Dalglish. (foto: Twitter)

Hráči LFC vo vyššie uvedených desiatich dueloch  strelili 10 gólov. Po jednom zaznamenali Kenny Dalglish, Jimmy Case, Danny Murphy, Robbie Fowler, John Arne Riise, Antonio Núñez, Maxi Rodríguez, Martin Kelly, Raheem Sterling a Daniel Sturridge.

LFC a jeho 12 finálových súbojov v histórii League Cupu:

Úspešné so ziskom trofeje bolo 8, neúspešné boli 4 finále. Ako bude v tom 13. finále v nedeľu vo Wembley?

1. Finále v sezóne 1977/78: LFC vedený manažérom Bobom Paisleym nastúpil proti Nottinghamu Forest. Vo Wembley skončil  prvý zápas remízou 0:0. Opakovaný zápas hraný na Old Trafforde v Manchestri sa skončil prehrou The Reds 0:1. O výsledku rozhodol J. Robertson z penalty. Trofej získali lesníci vedení Brianom Cloughom.
  2. Finále 1980/81: The Reds opäť vedený Paisleym nastúpili proti West Hamu United. Na štadióne vo Wembley sa zápas skončil zápas remízou 1:1 po predĺžení. Gól LFC Alan Kennedy. Opakovaná konfrontácia hraná vo Villa Parku priniesla výhru Merseysiders 2:1 po góloch Dalglisha a Hansena. Zisk prvej výhry v Ligovom pohári a trofej do vitríny.
(foto: Twitter)
  1. Finále 1981/82: Liverpool FC opäť na lavičke s Paisleym nastúpil proti Tottenhamu Hotspur. Znovu vo Wembley hráči The Reds zvíťazili 3:1 po predĺžení, góly strelili R. Whelan 2x a Rush. Druhá trofej za sebou pre červených z Anfieldu.
  2. Finále 1982/83: LFC sa v tejto edícii pod vedením Paisleyho sa stretol s Manchestrom United. Tradične v londýnskom Wembley sa odohral vyrovnaný súboj, ktorý priniesla výhru LFC 2:1 po predĺžení po góloch A. Kennedyho a R. Whelana. Klasicky hattrick – tretia trofej za sebou pre zverencov legendárneho Boba Paisleyho.
  3. Finále 1983/84: LFC už pod vedením Joea Fagana vyzval mestského rivala Everton FC. Vo Wembley sa najprv zrodila bezgólová remíza aj po predĺžení. V opakovanom zápase na štadióne Maine Road (bol domovským stánkom Manchestru City do 2003) červení vyhrali 1:0 po góle Graeme Sounessa. Už štvrtá trofej v rade pre The Reds.
  1. Finále 1986/87: Liverpool FC vedený hrajúcim manažérom Kennym Dalglishom sa stretol s Arsenalom. Štadión vo Wembley zažil z pohľadu tímu z Anfieldu druhé neúspešné finále a to po prehre 1:2, gól dal Ian Rush. „Kanonierom“ vystrieľal zisk cennej trofeje dvomi gólmi Charlie Nicholas.
  2. Finále 1994/95: The Reds na lavičke s Royom Evansom nastúpil proti Boltonu Wanderers. Wembley Tentoraz prialo červením z Liverpoolu a po výhre 2:1 s dvomi gólmi Steveho McManamana sa mohli tešiť. Piata trofej do vitríny na Anfielde.
  3. Finále 2000/01: Merseysiders pod vedením Gérarda Houlliera sa stretli s Birminghamom City. Vo waleskom Cardiffe na Millennium Stadiume to bol veľmi vyrovnaný zápas s výsledkom 1:1 po 90. minútach aj po predĺžení. Na penalty to skončilo 5:4 pre The Reds. Trofej s poradovým číslom 6.
  1. Finále 2002/03: Liverpool FC znovu na lavičke s Gérardom Houllierom narazil na Manchester United. Kvôli rekonštrukcii Wembley sa opäť hralo v Cardiffe, ktoré opäť žičilo klubu z mesta Beatles. Po góloch Stevena Gerrarda a Michaela Owena prišla výhra 2:0 nad najväčším rivalom v Anglicku. V poradí už siedma trofej za víťazstvo v Ligovom pohári.
  2. Finále 2004/05: LFC už na lavičke s Rafaeklom Benítezom nastúpil proti Chelsea vedenou Josém Mourinhom. Do tretice hrali The Reds na Millennium Stadiume, ale tentoraz so smolným a nešťastným koncom. Už v úvodnej minúte otvoril skóre John Arne Riise, no smoliarom sa stal kapitán Steven Gerrard. Vlastným gólom poslal toto finále do predĺženia, kde na gól Antonia Núñeza odpovedali hráči The Blues gólmi Drogbu a Kežmana. Po konečnom výsledku 3:2 sa z trofeje tešili hráči The Blues.
  3. Finále 2011/12: Liverpool tentoraz vedený legendou Kenny Dalglishom súperil s waleským Cardiffom City. Už na vynovenom štadióne vo Wembley po napínavom a vyrovnanom priebehu, keď po 90. minútach bola remíza 1:1, po predĺžení zasa remíza 2:2. Góly strelili Dirk Kuyt a Martin Škrtel. O víťazovi museli rozhodnúť penalty, v ktorých sa po výsledku 3:2 tešili hráči LFC. Trofej č. 8 za výhru v Ligovom pohári znamenala vedúce postavenie medzi všetkými anglickými klubmi.
  1. Finále 2015/16: Liverpool FC už pod vedením terajšieho manažéra Jürgena Kloppa narazil po prvý raz vo finálovom súboji na Manchester City. Tradične vo Wembley to bola vyrovnaná „bitka“ dvoch skvelých manažérov. Zverenci Pepa Guardiolu išli do vedenia gólom Fernandinha, no Kloppa potešil gólom Coutinho. Po deväťdesiatich minútach aj po predĺžení to skončilo nerozhodne 1:1, a preto sa išlo do penaltového rozstrelu. V nich bol za LFC úspešný iba Emre Can (nepremenili Lucas Leiva, Coutinho a Lallana), preto sa po výsledku 3:1 tešili bledomodrí z Manchestru.
Zľava pep Lijnders, Jürgen Klopp a Peter *Keawietz. (foto: Twitter)

Hneď vo svojej prvej sezóne na lavičke LFC siahal nemecký manažér po trofeji za výhru v Ligovom pohári. Túto nedeľu (27.2.) bude mať druhú šancu vo svojej siedmej liverpoolskej sezóne získať trofej, ktorá mu ešte chýba v službách The Reds.

Ak by sa mu to v nedeľnom finále podarilo, znamenalo by to pre The Reds celkove deviaty triumf v League Cupe, čím by sa osamostatnili na čele v počte víťazných trofejí, nakoľko ich v minulej edícii dobehol The Cityzens.

Zatiaľ sú na čele Liverpool FC a Manchester City. Obidva kluby majú v Carabao Cupe po 8 triumfov. S piatimi výhrami je náš nedeľný súper Chelsea, ale aj Manchester United a Aston Villa.