Stats pred zápasom: V 4. kole Ligy majstrov to Kloppovi nejde. Atlético je ale výzva

25
1669

Po zbabranom ligovom zápase na Anfielde s Brightonom (2:2) čaká The Reds v Lige majstrov domáca odveta proti Atléticu Madrid, ktoré pod vedením Diega Simeoneho túžia po revanši po domácej prehre 2:3 na štadióne Wanda Metropolitano.

LFC team info

ABSENCIE (8) H. Elliott - členok, Thiago - lýtko (otázny štart), Milner - stehno, Fabinho - koleno (otázny štart), Kelleher - viróza (otázny štart), N. Keïta - stehno, C. Jones - oko, J. Gomez - lýtko

AM team info

ABSENCIE (5) Griezmann - trest, Lemar - sval (otázny štart), M. Llorente - sval (otázny štart), Savić - trest, Kondogbia - nešpecifikované (otázny štart)

Jürgen Klopp nemá s Atléticom Madrid dobrú bilanciu. (foto: Facebook)

Kloppova bilancia proti Atléticu Madrid v Lige majstrov:

Jürgen Klopp viedol The Reds proti Los Colchoneros doteraz v 3 zápasoch. Dva prišli vo vyraďovacej fáze, a to v osemfinále sezóny 2019/20. LFC v prvom zápase vonku prehral tesne 0:1. Doma takým istým výsledkom (1:0) sa mu podarilo poslať zápas do predĺženia, kde Kloppovci ťahali za kratší koniec (prehra v nastavenom čase 1:3, pozn.).

Pomsta za nešťastné vyradenie prišla pred 2 týždňami, keď sa The Reds podarilo na španielskej pôde vyhrať 3:2.

Bilancia celkom: 3 zápasy, 2 výhry, 0 remíz, 1 prehra skóre 4:3, úspešnosť 67%.

K tomu treba prirátať ešte jedno 30-minútové predĺženie s prehrou 1:3.

• Bilancia doma: 1 zápas, 1 výhra skóre 1:0, úspešnosť 100%
  • Bilancia vonku: 2 zápasy, 1 výhra, 1 prehra skóre 3:3, úspešnosť 50%
  • Bilancia 1. polčasu: 3 zápasy, 1 výhra, 1 remíza, 1 prehra skóre 3:3, úspešnosť 44%
  • Bilancia 2. polčasu: 3 zápasy, 1 výhra, 2 remízy, 0 prehier skóre 1:0, úspešnosť 55%

LFC prepisoval na trávniku Atlética históriu. Domáci sú poriadne nahnevaní

Hráči The Reds strelili v 3 dueloch 5 gólov. Dva razy sa trafil Mohamed Salah (jeden z penalty). Po jednom presnom zásahu majú na konte N. Keïta, Firmino a Wijnaldum.

Asistencie: Jednu prihrávku na gól si pripísali Robertson a Oxlade-Chamberlain.

Žlté karty: 2- krát ju inkasoval Alexander-Arnold, po jednej Milner, Mané, Joe Gomez a dokonca aj manažér Jürgen Klopp.

Červená karta: Nikto z LFC, u súpera Griezmann.

Rozhodcovia: po jednom stretnutí odpískali Nemec Siebert, Poliak Marciniak a Makkelie z Holandska.

Alisson Becker. (foto: Facebook)

Zápasové zaradenie hráčov:

Nemecký manažér The Reds postavil v dvoch dueloch postavil do bránky dva razy Alissona Beckera a jedenkrát Adriána.

V obrane sa v 3 zápasoch objavili van Dijk, Alexander-Arnold a Andrew Robertson. Dva razy Joe Gomez a jedno stretnutie odohral Matip.

Do zálohy Klopp nasadil na 3 duely J. Hendersona  a 2-krát využil Wijnalduma. V jednom prípade to boli Keïta, Fabinho, Milner a Oxlade-Chamberlain.

V útoku spoliehal vo všetkých 3 zápasoch na hviezdne trio Sadio Mané – Mohamed Salah – Roberto Firmino.

Pri striedaniach bolo použitých 8 hráčov. 2-krát naskočili Fabinho, Oxlade-Chamberlain, Milner a Origi. V jednom zápase boli nasadení Jota, J. Gomez, Neco Williams  a Takumi Minamino.

Zľava Roberto Firmino, Sadio Mané a Trent Alexander-Arnold. (foto&: Facebook)

Kloppova bilancia v 4. kole základnej skupiny Ligy majstrov od sezóny 2017/18:

Šéf lavičky LFC viedol tím z mesta Beatles v štyroch zápasoch 4. kola Champions League, v ktorom to bolo ako na hojdačke. Začal výhrou doma 3:0 nad Mariborom, potom prišla prehra 0:2 v Belehrade s domácou Crvenou Zvezdou. Následne prišlo víťazstvo doma 2:1 nad Genkom a nakoniec  porážka doma (0:2) s Atalantou.

Bilancia celkovo: 4 zápasy, 2 výhry, 0 remíz, 2 prehry  skóre 5:5, úspešnosť 50%.

• Bilancia doma: 3 zápasy, 2 výhry, 0 remíz, 1 prehra skóre 5:3, úspešnosť 67%
  • Bilancia vonku: 1 zápas, 1 prehra skóre 0:2, úspešnosť 0%
  • Bilancia 1. polčasu: 4 zápasy, 0 výhry, 3 remízy, 1 prehra skóre 1:3, úspešnosť 25%
  • Bilancia 2. polčasu: 4 zápasy, 2 výhry, 1 remíza, 1 prehra skóre 4:2, úspešnosť 58%

Z bilancie teda vyplýva, že štvrté zápasy v skupinovej fáze vychádzajú Kloppovi na polovicu. Bilancia v 2. polčase je lepšia ako do prestávky.

Daniel Sturridge. (foto&: Facebook)

Hráči LFC zaznamenali  v štvrtom kole skupinovej fázy LM 5 gólov, ktoré si rozdelilo 5 hráčov. Po jednom majú na konte Salah, Oxlade-Chamberlain, Wijnaldum, Emre Can a Sturridge.

Asistencie: Jednu prihrávku na presný zásah si pripísali Salah, Alexander-Arnold, Milner a Alberto Moreno.

Žlté karty: Po jednej dostali Tsimikas a Adam Lallana..

Červená karta: Nikto z LFC ani u súperov.

Rozhodcovia: Pískali arbitri iba z dvoch krajín. Pri oboch výhrach bol Kružliak zo Slovenska, na druhej strane pri prehrách boli Španieli Lahoz a Del Cerro.

Zaujímavosti:

• James Milner nepremenil penaltu doma pri výhre 3:0 nad Mariborom v sezóne 2017/18.
  • Klopp má v 1. a aj 2.kole LM úspešnosť na úrovni 58%, v 3. kole je stopercentný, no v 4. kole klesol na 50%.
James Milner (foto: Twitter)

Zaradenie hráčov:

Klopp postavil v 4. kole Ligy majstrov iba dvoch brankárov. Alisson Becker chytal v 3 dueloch a ani v jednom si neudržal čisté konto. V jednom stretnutí chytal Loris Karius a na konte má aj nulu.

V obrane nastúpil na 3 zápasy Alexander-Arnold a Matip. Dva razy van Dijk a jedno stretnutie absolvovali Robertson, Neco Williams, J. Gomez, Tsimikas, Rhys Williams, Klavan a Alberto Moreno.

V strede poľa využil rodák zo Stuttgartu vo všetkých 4 zápasoch Jamesa Milnera a Giniho Wijnalduma. 2 razy to bol Oxlade-Chamberlain, v jednom stretnutí sa objavili Keïta, Fabinho, C. Jones, Lallana  a Emre Can.

Do útoku nasadil 4-krát Mohameda Salaha, 2 razy Origiho a Maného. Jeden zápas absolvovali Firmino a Sturridge.

Pri striedaniach použil manažér LFC 11 hráčov. 3-krát naskočil do zápasu Firmino a dva razy Robertson.

V jednom zápase boli nasadení Minamino, Jota, Origi, J. Gomez, Sturridge, J. Henderson, Fabinho, Mané a Marko Grujić.

Virgil van Dijk. (foto: Twitter)

Liverpool FC v ére Champions League (od sezóny 1992/93):

Bilanciu Kloppových 3 zápasov doplnil Rafael Benítez proti Atléticu Madrid dvomi remízami 1:1 v skupine LM 2008/09.

Celkovo sme sa stretli v 5 zápasoch,  2 výhry, 2 remízy, 1 prehra  skóre 6:5, úspešnosť 53%.

• Bilancia doma: 2 zápasy, 1 výhra, 1 remíza, 0 prehier skóre 2:1, úspešnosť 67%
  • Bilancia vonku: 3 zápasy, 1 výhra, 1 remíza, 1 prehra skóre 4:4, úspešnosť 44%
  • Bilancia 1. polčasu: 5 zápasov, 2 výhry, 1 remíza, 2 prehry skóre 4:4, úspešnosť 47%
  • Bilancia 2. polčasu: 5 zápasov, 2 výhry, 2 remízy, 1 prehra skóre 2:1, úspešnosť 53%

Zaujímavosť: Celkovú bilanciu sa podarilo výhrou vonku preklopiť na stranu Merseysiders a je zhodná s bilanciou 2. polčasu.

Sadio Mané (v žltom) v jednom zo súbojov. (foto: Twitter)

Záver:

Jürgen Klopp má v Lige majstrov proti španielskemu  majstrovi z ročníka 20/21 úspešnosť na úrovni 67%.

No bilancia jeho štvrtých zápasov v skupinovej fáze je iba na úrovni 50%.

Celková bilancia v novodobej Champions League je lepšia u The Reds – 53% ako má najbližší protivník

z Pyrenejského polostrova – 33%. No vo vyraďovacej fáze v jedinom k.o. dvojzápase uspel španielsky veľkoklub.