Tipovačka 23/24 #4: LFC – Aston Villa (PL)

64
774

Deadline pre registráciu uplynul a naša tipovačka bude mať v sezóne 2023/2024 celkom
73 zaregistrovaných tipérov. Pokračujeme domácim zápasom LFC proti Aston Ville.

Premier League 23/24 (3.9.), Anfield, Liverpool

LIVERPOOL FC - Aston Villa FC, 15.00


kto s kým: 4. vs 7.
rozhodca: Simon Hooper
TV: Canal+ Sport
streams: livetv, vipleague, footybite, totalsportek

LFC absencie

(6) Thiago A. - bok, L. Díaz - triesla (otázny štart), C. Bradley - nešpecifikované, C. Jones - noha (otázny štart), Gravenberch - nie je registrovaný pre tento duel, I. Konaté - nešpecifikované

AVFC absencie

(7) Buendía - koleno, Mings - koleno, J. Ramsey - členok, Coutinho - stehno, Al. Moreno - stehno, E. Martínez - päta (otázny štart), Iroegbunam - nešpecifikované

Zaujímavosti a priebežné poradie

 • Do tretieho kola tipovačky sa zapojilo 65 tipujúcich (86 % účasť), avšak niektoré tipy nemôžem uznať kvôli tomu, že sa ich autori nezaregistrovali do tipovačky.
 • Už máme september 2023, a teda možnosť registrácie do tipovačky uplynula. Celkom je v LFC tipovačke 2023/24 zaregistrovaných 73 tipérov, ktorí budú bojovať o ceny.
 • Presný výsledok zápasu proti Newcastlu (1:2) opäť uhádol veľký počet, až 15 tipérov. Dosť veľa tipérov (26) bolo taktiež blízko k uhádnutiu presného výsledku.
 • Víťazstvo domáceho Newcastlu tipovalo 6 ľudí, remízu zvolilo 16 tipérov a správne uhádlo výhru Liverpoolu zvyšných 39 ľudí.
 • V tomto kole tipovačky máme 8 najlepších tipérov, ktorí získali zhodne po 80 bodov. Avšak opäť by som spomedzi nich vyzdvihol Vladimíra Marčíka, ktorý sa stal tipérom kola druhýkrát po sebe.
 • Strelca zápasu uhádli paradoxne oproti minulému kolu len 4 tipéri, ktorí zvolili Nuneza. Asistentov v zápase správne tipovalo 25 tipérov, z nich 23 ľudí Salaha a 2 tipéri Jotu.
 • Poradie na čele tipovačky sa poriadne premiešalo a vďaka dosiahnutým 220 bodom momentálne vedie Blakes, za ním nasledujú s 210 bodmi Steve3465 a MaroLFC.

Emotívny zápas v Newcastli pre LFC! Fantastický D. Núñez zariadil výhru, rozhodcovia s maximálne čudným výkonom

Priebežné poradie a ďalšie štatistiky nájdete prostredníctvom jedného z nasledovných odkazov: TABUĽKA / TABUĽKA

Pravidlá

 • Pred každým zápasom bude na stránke www.lfc1892.net vydaný článok s nadpisom
  „Tipovačka 2023/24…“.
 • Do komentárov je nutné napísať svoj tip obsahujúci skóre, strelca a asistenta v znení:
  „LFC – NUFC 2:0 Nunez (Alexander-Arnold)“ (ak Liverpool hrá doma) alebo
  „NUFC – LFC 1:3 Salah (Robertson)“ (ak Liverpool hrá vonku).
  Vzor pridaného tipu nájdete nižšie (Pedro8 tipoval víťazstvo Liverpoolu 2:1, za strelca
  zvolil Salaha a ako asistenta tipoval Robertsona).
  Tu považujem za potrebné zdôrazniť, že je nutné tipovať podľa priloženého vzoru a každý nejasný tip (napr. ak nebude jasné, kto sa tipuje za strelca a kto za asistenta) bude považovaný za neplatný!
 • Tipuje sa výsledok po 90 minútach zápasu, v prípade predĺženia (nebavíme sa
  o Premier League a skupinovej fáze európskej súťaže) sa počíta stav po 90 minútach. Taktiež platí, že pri tipovaní výsledku 0:0 nič nebráni tomu, aby tipér zvolil v zápase
  aj strelca a asistenta.
 • Pri tipovaní strelca/asistenta sa do úvahy berie akýkoľvek hráč LFC aj hráč súpera, ktorý v danom zápase strelí gól (okrem penaltového rozstrelu), prípadne prihrá na gól (nemusí ísť o ten istý gól!). Zároveň podotýkam, že je možné v jednom kole tipovať rovnakého hráča za strelca aj asistenta. Pre bodovanie je rozhodujúce, na akej pozícii daný hráč nastúpil!
 • Pokračujem v osvedčenom systéme deadline pre tipovanie. Posledné tipy, ktoré sa berú do úvahy, sú tie, ktoré budú natipované najneskôr 2 hodiny (120 minút!) pred výkopom, t.j. do zverejnenia zostáv pre daný zápas (ak teda napr. zápas Chelsea – LFC začína o 21:00 hod, je potrebné odovzdať tip najneskôr o 19:00 hod.). Zároveň platí, že tipér môže svoj tip akokoľvek upravovať a meniť v rámci komentáru kedykoľvek až do uplynutia deadlinu pre tipovanie.
 • V záujme eliminácie neaktívnych zaregistrovaných tipérov sa zavádza nové pravidlo:
  V prípade neaktivity registrovaného tipéra v trvaní 10 zápasov bez zaslaného tipu bude daný neaktívny tipér vyradený z evidencie a štatistík tipovačky!
 • Priebežné výsledky spolu so zaujímavými štatistikami nájdete vždy v nasledujúcom článku tipovačky. V ďalšom článku, ktorý možno očakávať niekoľko dní pred prvým zápasom LFC, budú môcť registrovaní tipéri odovzdať svoj prvý tip v sezóne 2023/2024.

Bodovanie

Body budú udeľované nasledovne:

 • správny výsledok (skóre) zápasu + 60 bodov (ak tipér uhádne presný výsledok zápasu, už sa mu nepripočítava 20 bodov za správny tip),
 • správny tip na víťaza (prípadne remízu) + 20 bodov,
 • správny strelec gólu v zápase (brankár / obranca) + 40 bodov
  správny strelec gólu v zápase (záložník / útočník) + 20 bodov
  (nemusí ísť o víťazný, prvý ani posledný gól),
 • správny asistent na gól v zápase (brankár / obranca) + 30 bodov
  správny asistent na gól v zápase (záložník / útočník) + 20 bodov
  (asistent = ktorýkoľvek hráč, ktorému sa podarí prihrať na gól),
 • tip výsledku, ktorý ušiel o gól + 10 bodov (napr. duel skončí 3:1 a tipér zvolil výsledok 2:1, získava 20 bodov za správny tip a 10 bodov za to, že bol veľmi blízko
  k správnemu výsledku).

V jednom kole teda môže tipér získať maximálny počet bodov v rozmedzí 100 – 130 bodov.

Ceny pre víťazov

V našej tipovačke nejde o ceny, tipujeme pre zábavu. Napriek tomu v nasledujúcej sezóne opäť ponúkame zaujímavé ceny pre troch najlepších tipérov. O čo teda budeme súťažiť?

  • 1.miesto = lopta LFC s podpismi
  • 2.miesto = peňaženka LFC
  • 3.miesto = puzzle LFC 100