Zápas s Man United byl pro mě splněným snem a životním zážitkem

0
1526

Krásné počasí, studené pivo, vítězství, dovolená a životní zážitek. Myslím, že bych dokázal napsat ještě víc slov, které ten víkend vystihují. No někdy slova nestačí.

Když jsem v prosinci viděl letenky do Liverpoolu za 12€ na termín zápasu s Manchesterem United, řekl jsem si, že to prostě zkusím. Při nejhorším když neseženu lístky, zůstanu doma. Ryanair nevyžaduje žádné poplatky, když na let nepřijdete, takže to bylo jenom o tom, začít uhánět lístky a vlastně i začít šetřit.

Když jsem byl poprvé v Liverpoolu na zápase s Burnley v roce 2017, tak jsem si splnil sen jako každý fanoušek, který prostě do města a na zápas musí zavítat, ale sedět v letadle s pocitem, že budete součástí 54 tísíc fanoušků, kteří opravdu na tom stadionu nenávídí ten samý klub jako vy, je něco, co je za prvé – těžko popsatelné a za druhé, nepopsatelné. Vlastně při psaní tohoto článku je také těžké někde začít, ale já se o to přeci jen pokusím.

Tohle triko jsem doma prostě nemohl nechat.

Jak jsem sehnal lístky?

Žila byla jednou jedna náhoda… Nějak takhle bych ten příběh začal, ale nechci zabíhat úplně do podrobností, že za devatero řekami byl někdo… Měl sem to štěstí, že kamarád Stano, který žije v Liverpoolu se mi tenkrát ozval, když jsem sháněl lístky na Community Shield ve Wembley, jestli nechci lístek. Zůstali jsme v kontaktu od té doby, a mě nenapadlo nic jiného, než mu prostě napsat – “Stano, Lístky na “mrdky” nemáš? 😀 ”

A tak to nějak začalo, slíbil mi, že udělá maximum pro to, abych já i má přítelkyně mohli na tenhle zápas vyrazit. Teď to hlavně bylo o tom, pokusit se ve 4 fázích prodeje sehnat nějaké dva lístky vedle sebe. Podotýkám od prosince jsme to zkoušeli. Ale! Týden před zápasem jsem dostal zprávu, že lístky má a že se nemusím být vyrazit. Přiznám se, možná nenajdete člověka, který nesnáší Manchester United víc než já, proto jsem od té chvíle v práci myslel jen na to, jak budu snídat pivo, řvát na autobus United a zažiju výhru na Anfieldu.

Návštěva Anfieldu a konkurence ve vztahu, to asi je v dnešní době samozřejmost.

Nejdůležitější informace z celého víkendu

Jaké památky vidět a kde a jak bydlet, už tu padlo mnohokrát, já bych ale rád prodal alespoň zkušenosti, které bude chtít vědět popřípadě další fanoušek, který se na zápas bude chystat. Dodám samozřejmě, že ubytování jsem řešil přes booking.

  • Letenky -> Praha – Liverpool a Manchester – Praha (dohromady 25€ osoba)
  • Ubytování -> centrum Liverpoolu – Hotel 46 prostě super! Celková cena 220€ za 3 noci!
  • Doprava -> Kdo by se bál přiletět jak já do Liverpoolu okolo půlnoci, ničeho se nebojte. Autobusy jezdí s posledním letadlem a pokud vyberete, jako já, hotel s nonstop check in-em, je to bez problému.

Co se týče ostatních informací, měli jsme celou sobotu na prohlídku města a samozřejmě i stadionu. No už i den před zápasem byly šatny domácích zavřené, takže pokud chcete zavítat i do šaten domácích, nejistější bude až den po zápase.

Ohledně počasí, měli jsme asi největší štěstí co mohlo být, protože nám za celý víkend nepršelo a pouze svítilo slučníčko, takže otázka, jestli je Liverpool v zimě super, odpověď za mě ano, ale prosím neberte to 100%, protože je to Anglie.

Město, Pivo a Anfield – jen dodám, že jsem i pivo snídal

Matchday mého života

Ještě před tím, než jsme byli ve městě už bylo na internetu avizováno, že se bude vítat autobus United a tomu jsem se také podřídil. Už 2,5 hodiny před zápasem jsem byli u Meeting pointu abychom byli na autobus připravení. Pivo teklo proudem, chorály zněly ulicí a fanoušci v napětí očekávali příjezd toho nejhoršího týmu na světě. Fotografové Liverpoolu Echo, Sky Sports a dalších byli na místě samozřejmostí.

A když už autobus přijížděl tak začaly nejlepší hodiny svého života!

Rád bych ten zážitek popsal co možná nejlépe, ale myslím si, že když to nechám na videích, tak pak odpovím maximálně v komentářích! Snad se budou videa líbit.

Poté co se přivítaly oba autobusy jsme se přesunuli na Anfield a už s očekáváním čekali na úvodní hvizd! Další video je hymna You’ll never walk alone, která byla z těch všech, které jsem zažil nejkrásnější na světě!

Před zápasem – zápas – po zápase

Výsledek 2:0 byl zasloužený a utkvěl mi v paměti do konce života. Když vemu v potaz, že jsem v létě viděl Man City ve Wembley a porážku mrdek na Anfieldu, tak kdyby se mě někdo zeptal, co může být víc? Asi bych odpověděl, sestup United do Championship nebo tak něco.

Po zápase následovalo pivo, Five guys a finální večer v Liverpool pubu, kde jsme si poslechli super muziku a usínali s pocitem, že Livepool vede ligu a fanoušci Manchesteru United jsou v breku a depresích.

Následující den jsme ještě prošli Manchester v liverpoolských barvách, protože jsme měli odlet právě z tohoto města. Co se týče dopravy z Liverpoolu do Manchesteru, jeli jsme jednoduše autobusem, a na letiště pak vlakem z Paddingtonu, v době google map a internetu to nejde nenajít.

Co se týče dalších informací, nebojte se napsat do komentářů, samozřejmě jsem mohl na něco zapomenout, ale rád odpovím na jakýkoli dotaz!